موج
کدخبر : ۳۶۵۴۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365495

میخائیل اولیانوف:

نماینده روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی مستقر در وین گفت: آمریکا و ایران به نقشه راهی نیاز دارند که امکان بازگشت به توافقنامه هسته‌ای را در سریعترین زمان ممکن فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی مستقر در وین، بر لزوم وجود یک نقشه راه برای بازگشت ایران و آمریکا به برجام تاکید کرد. 

او گفت: آمریکا و ایران به نقشه راهی نیاز دارند که امکان بازگشت به توافقنامه هسته‌ای را در سریعترین زمان ممکن فراهم کند.

نماینده روسیه در وین افزود: بازگشت به اجرای توافقنامه هسته‌ای به صورت طبیعی، به بازگشت به شرایط پیش از دونالد ترامپ نیاز دارد.

اولیانف دیروز هم با درج خبر اظهارات جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، درباره برجام در حساب توئیتری خود آورد: این همان چیزی است که ما از آن می‌ترسیدیم. آمریکا و ایران مایلند به اجرای کامل برجام بازگردند، اما درمورد اینکه چه کسی گام اول را برمی دارد درگیر یک اختلاف بی‌نتیجه و غیرسازنده هستند. بدیهی است که تنها راه پیش رو همگام سازی مراحل مربوطه است.

بایدن پیشتر اعلام کرده بود  تا زمانی‌که ایران به غنی‌سازی اورانیوم ادامه دهد، تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد. بایدن در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس نیوز مدعی شد: «ایران باید پیش از هر اقدامی غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند. در هفته‌های اخیر نقض برجام از سوی ایران تشدید شده و این کشور غنی‌سازی اورانیوم را به ۲۰ درصد افزایش داده که بسیار بیشتر از میزان مجاز تحت قرارداد است.»

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها