موج

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد از تخریب ۶۹ خانه فلسطینی‌ها توسط صهیونیست‌ها طی ۲ هفته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، عملیات گسترده تخریب خانه‌های فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی طی دو هفته گذشته نیز به شدتِ چند ماه اخیر ادامه داشت.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد(اوچا) در گزارشی جدید اعلام کرد که مسئولین رژیم اشغالگر اسرائیل، طی دو هفته اخیر ۶۹ خانه فلسطینی را به بهانه نداشتن مجوز ساخت تخریب کرد که منجر به آوارگی ۸۰ نفر و وارد آمدن خسارت به ۶۰۰ نفر دیگر شد.

همه ساختمان‌های تخریب شده جز یکی در منطقه (ج) کرانه باختری واقع است و ۴۵ مورد از آن در چهار  شهرک مسکونی در منطقه الاغوار واقع است و یک ساختمان هم در روستای الولجه بیت لحم در حوزه استحفاظی قدس اشغالی تخریب شد.

در حمصه البقعیه در منطقه الاغوار مقامات رژیم اشغالگر ۲۵ ساختمان مسکونی را مصادره کردند که به آوارگی ۵۵ نفر از جمله ۳۲ کودک منجر شد.

به گفته دفتر وابسته به سازمان ملل اکثر این ساختمان‌ها به عنوان کمک‌های بشردوستانه به این فلسطینی‌ها اعطا شده بود.

در جنوب کرانه باختری در منطقه مسکونی ام قصه که در منطقه‌ای واقع شده که یک منطقه نظامی بسته از الخلیل محسوب می‌شود، یک مسجد، آب انبار و یک شبکه آب رسانی تخریب شد که در اثر آن ۴۵۰ نفر از ساکنان آن منطقه از آب شرب محروم ماندند.

در منطقه «خشم الدرج» الخلیل نیز به پنج خانواده دستور داده شده که خانه‌هایشان را ترک کنند.

بر اساس این گزارش حمله‌های رژیم اشغالگر فقط محدود به این نمی‌شود. هزاران اصله درخت در شهر «طوباس» که هشت سال پیش توسط وزارت کشاورزی تشکیلات خودگردان فلسطین کاشته شده بود، توسط رژیم صهیونیستی قطع شد.

در منطقه خله النحله بیت لحم نیز یک هزار اصله درخت توسط رژیم صهیونیستی تخریب شد به بهانه اینکه در زمین‌هایی کاشته شده که متعلق به اسرائیل است.

در این مدت دو هفته همچنین یک جوان فلسطینی در نزدیکی شهرک سلفیت به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر به شهادت رسید و یک مرد ۳۶ ساله نیز در نزدیکی منطقه شهرک غوض عتصیون به ادعای تلاش برای زیر گرفتن صهیونیست‌ها به ضرب گلوله به شهادت رسید.

در این مدت ۲۵ فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست در مناطق مختلف کرانه باختری زخمی شدند.

در این مدت ۱۵۹ فلسطینی نیز تحت تعقیب و بازداشت نظامیان صهیونیستی قرار گرفتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها