موج
کدخبر : ۳۶۴۵۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364558

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا قصد دارد سه دستور اجرایی را به منظور لغو برخی سیاست‌های مهاجرتی «دونالد ترامپ» به امضا برساند.

به گزارش خبرگزاری موج، چند مقام ارشد دولت « جو بایدن » رئیس‌جمهور آمریکا خبر داده‌اند که وی قصد دارد امروز (سه‌شنبه)  ۳ دستور اجرایی را برای لغو برخی سیاست‌های مهاجرتی « دونالد ترامپ »، رئیس‌جمهور پیشین این کشور به امضا برساند.

به نوشته وبگاه خبری «آکسیوس»، اولین دستور اجرایی با هدف گرد‌هم‌آوردن خانواده‌های مهاجر در کنار یکدیگر صادر خواهد شد.

سیاست‌های سختگیرانه دولت ترامپ در خصوص مهاجرت موجب جدایی بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از مهاجرانی شده بود که خانوادگی مهاجرت کرده بودند؛ از جمله صد‌ها کودک که اولیا یا سرپرستانشان هنوز پیدا نشده‌اند.

این مقامات آگاه خبر داده‌اند که این دستور اجرایی یک کار‌گروه را به ریاست وزیر امنیت داخلی آمریکا تشکیل خواهد داد و در اولین اقدام کودکان و خانواده‌های مهاجری که از یکدیگر جدا شده‌اند را تشخیص خواهد داد.

این کارگروه همچنین ملزم خواهد شد که به طور منظم گزارش‌هایی را در این خصوص به بایدن ارائه کند و اقداماتی را در جهت جلوگیری از جدا شدن خانواده‌های مهاجر از یکدیگر توصیه کند.

بر اساس گفته این مقام‌های ارشد آمریکایی دومین دستور اجرایی بایدن با هدف حل و فصل بی‌نظمی‌ها در امور مهاجرت و باز‌بینی برنامه مهاجرتی دولت ترامپ موسوم به «پروتکل‌های حمایتی از مهاجران» صادر خواهد شد.

این مقام‌های آمریکایی همچنین در خصوص دستور اجرایی سوم بایدن نیز گفته‌اند که این دستور بر بازگرداندن اعتماد به سیستم مهاجرتی آمریکا تمرکز خواهد داشت.

بر اساس این دستور اجرایی، چندین سیاست ترامپ در خصوص مهاجرت مورد باز‌بینی قرار خواهد گرفت.

سیاست‌های مهاجرتی یکی از تمرکز‌های اصلی دولت ترامپ بود و اکنون بایدن با صدور دستورات اجرایی در حال از بین بردن میراث وی است.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا طی سه روز اول ریاست جمهوری خود ۳۰ دستور اجرایی را امضا کرد که تنها ۳ مورد کمتر از دستورهای اجرایی دونالد ترامپ طی صد روز اول کاری او است.

بایدن در اولین روز کاری خود، ۱۷ دستور اجرایی با هدف لغو اقدامات ترامپ امضا کرد.

از جمله مهمترین این دستورات اجرایی می‌توان به به لغو ممنوعیت مسافرتی و مهاجرتی از کشورهای دارای اکثریت مسلمان، بازگشت به توافق آب‌وهوایی پاریس، اجباری شدن استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی و پایان وضعیت اضطراری در مرز آمریکا-مکزیک، اشاره کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها