موج

رئیس جمهور افغانستان:

اشرف غنی با بیان اینکه طالبان به تعهدات‌شان در توافق‌نامه صلح با آمریکا متعهد نبودند گفت: 90 درصد زندانیان آزادشده این گروه دوباره به خط نبرد بازگشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با حضور مجازی در یک نشست مجمع امنیتی آسپن اظهار داشت: «طالبان به تعهدات‌شان در توافق‌نامه صلح با آمریکا متعهد نبوده‌اند و 90 درصد زندانیان آزادشده این گروه دوباره به خط نبرد بازگشته‌اند. یک رویکرد وابسته به شرایط در قبال صلح بسیار مهم است. طالبان مسؤلیت‌های خود را انجام نداده‌اند».

وی در واکنش به اظهارات شیرمحمد عباس استنکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده طالبان در قطر مبنی بر «کناره گیری دولت کنونی و تشکیل دولت موقت» گفت: سرانجام این‌گونه دولت‌های موقت خون‌ریزی است. ما در گذشته دولت موقت داشتیم که سرانجامش خون‌ریزی بود».

رئیس جمهور افغانستان همچنین افزود: «من می‌خواهم شهروندان افغانستان قدرتمند شوند. من صلاحیت منحل کردن جمهوریت را از کجا بدست می‌آورم؟ من سوگند خورده‌ام که از قانون اساسی حراست کنم. طالبان مسئول ترور خبرنگاران، دادستان‌ها، فعالان مدنی و کارمندان دولت هستند. گروه طالبان فراخوان دبیرکل سازمان ملل برای برقراری آتش‌بس بشردوستانه را رد کرد و اکنون نیز خواسته‌های مردم افغانستان برای آتش‌بس را نادیده می‌گیرند».

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها