موج
کدخبر : ۳۶۲۸۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362835

کاخ سفید:

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد که «ایالات متحده در تلاش است تا از مسیر دیپلماسی، محدودیت ‌های هسته ‌ای بر ایران را تشدید و طولانی‌تر کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، «جنیفر پساکی» دبیر مطبوعاتی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی در یک نشست خبری اعلام کرد که «ایالات متحده در تلاش است تا از مسیر دیپلماسی، محدودیت ‌های هسته ‌ای بر ایران را تشدید و طولانی‌تر کند» و اینکه «این موضوع بخشی از گفتگوهای اولیه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با همتایان و متحدان خارجی خواهد بود».

پساکی همچنین گفت: «رئیس جمهور به وضوح بیان کرده که باور دارد از طریق دنبال کردن مسیر دیپلماسی، ایالات متحده برای تشدید و طولانی‌تر کردن محدودیت‌های هسته‌ای بر ایران و حل و فصل سایر موارد نگران کننده تلاش می‌کند. ایران نیز برای پیشبرد این توافق باید بار دیگر پایبندی خود به محدودیت‌های مهم هسته‌ای ذیل توافق [برجام] را از سر بگیرد».

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در ادامه افزود که «انتظار می‌رود بخشی از گفتگوهای اولیه رئیس جمهور آمریکا با همتایان و رهبران خارجی پیرامون این موضوع [هسته‌ای ایران] باشد».

پیش از این نیز، «آنتونی بلینکن» گزینه مورد نظر بایدن برای تصدی پُست وزارت خارجه آمریکا گفت که» «واشنگتن برای تصمیم‌گیری در مورد بازگشت به توافق هسته‌ای ایران عجله‌ای ندارد» و اینکه «رئیس جمهور دموکرات آمریکا لازم است ببیند ایران برای ازسرگیری پایبندی خود به این توافق عملاً چه اقدامی انجام می‌دهد!»

مقامات جدید کاخ سفید در حالی بر پایبندی مجدد ایران به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ پافشاری می‌کنند که گویی فراموش کرده‌اند این دولت پیشین آمریکا بود که به رغم پایبندی کامل ایران به برجام، در ماه مه ۲۰۱۸ به طور یکجانبه از این توافق خارج شد و تحریم‌ها علیه ایران را مجدداً برقرار کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    کسانی که فکر می کنند با آمدن بایدن وضعیت بهتر خواهد شد کوچکترین اطلاعی از سیاست آمریکایی ها ندارند سگ زرد برادر شغال است. این بایدن پیر تا 10 تا امتیاز نگیره یک امتیاز نخواهد داد

  • پاسخ

    چرا دادگاه برادر جهانگیری در بانک گردشگری ، ولی الله سیف در بانک مرکزی و جلسه دوم محاکمه احمد عراقچی برگزار نمیشه؟!!!

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها