موج

دیدار وزرای خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی لغو شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از النشره، دیدار «ریاض مالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین و «گابی اشکنازی» همتای صهیونیستی او که قرار بود امروز دوشنبه انجام گیرد، به خاطر قرنطینه سراسری در اراضی اشغالی در سایه شیوع گسترده کرونا لغو شد.

بر اساس این گزارش، این دیدار قرار بود تحت نظارت طرفین اروپایی و مصری در راستای ادامه تلاش‌ها برای بازگرداندن طرف های فلسطینی و صهیونیستی به میز مذاکرات سازش انجام گیرد اما در نهایت اشکنازی به خاطر محدودیت‌ها و قرنطینه سراسری اعلام کرد که نمی‌تواند در این دیدار حاضر شود.

پیشتر نیز سران کشور مصر تلاش هایی را برای ازسرگیری مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی انجام داده بودند. اخیراً رئیس جمهور مصر در جریان دیدار با وزرای خارجه اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین بر لزوم ازسرگیری مذاکرات سازش میان این تشکیلات و رژیم صهیونیستی تأکید کرده بود. چندی پیش تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: رئیس جمهور مصر تماس‌هایی را با سران تشکیلات خودگردان فلسطین و تل آویو برقرار کرده است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین عنوان کرد: السیسی با ریاض المالکی، وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین به صورت تلفنی گفتگو کرده است؛ کما اینکه با «گابی اشکنازی» وزیر خارجه اسرائیل نیز رایزنی‌هایی را انجام داده است. تلویزیون رژیم صهیونیستی تأکید کرد که السیسی در تماس‌های خود با سران این رژیم و نیز سران تشکیلات خودگردان فلسطین تلاش کرده است تا دو طرف را به نشستن بر سر میز مذاکرات سازش قانع کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها