موج

در پی حملات اخیر آمریکا به مواضع طالبان این گروه اعلام کرد در صورت ادامه این اقدامات واکنش‌هایی را علیه مواضع واشنگتن صورت خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری موج، گروه طالبان به‌تازگی اعلام کرد که در چند روز گذشته نیروهای آمریکایی بر مواضع این گروه در ولایت‌های ننگرهار، قندهار و هلمند حملات هوایی را صورت داده‌اند که خلاف توافق‌نامه دوحه است.

طالبان در پی این اقدامات هشدار داد که اگر این حملات ادامه یابد، عکس‌العمل جدی علیه نیروهای آمریکایی نشان خواهند داد.

دفتر والی ننگرهار روز گذشته اعلام کرد که در یک حمله هوایی در شهرستان بتی‌کوت این ولایت ۱۳ عضو گروه طالبان و یک فرمانده این گروه کشته شده‌اند.

این فرمانده گروه طالبان که از او «عمر» یاد شده، چندی قبل از سوی دولت با هدف رسیدن به صلح از زندان آزاد شده بود.

دفتر والی ننگرهار زمان اجرای این حمله هوایی را مشخص نکرده است، اما خبر آن روز دوشنبه، پانزدهم دی از سوی این دفتر اعلام شده است.

این در حالی است که در برخی از ولایت‌های دیگر نیز مقام‌های محلی از کشته‌شدن جنگ‌جویان گروه طالبان در میدان‌های نبرد خبر داده‌اند.

شهرستان بتی‌کوت ولایت ننگرهار از چند روز به این طرف شاهد درگیری بوده و چندین حمله هوایی در روزهای گذشته در این شهرستان اجرا شده است.

نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند، اما در گذشته نیروهای آمریکایی حمله بر مواضع طالبان را تأیید کرده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها