موج
کدخبر : ۳۵۹۴۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359483

آژانس بهداشت عمومی کانادا از مشاهده کرونای انگلیسی در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مقام‌های بهداشتی کانادا و چند کشور اروپایی روز شنبه ثبت گونه جدید ویروس کرونا ، که اولین بار در انگلیس کشف شد، را تأیید کردند.

به نوشته پایگاه خبری «آکسیوس»، آژانس بهداشت عمومی کانادا ابتلای دو فرد به گونه جدید ویروس کرونا در استان اُنتاریو را تأیید کرده است.

پایگاه شبکه خبری الجزیره گزارش داد اسپانیا نیز روز شنبه اعلام کرد که چهار نفر به این ویروس جدید مبتلا شده‌اند.

خبر‌گزاری «رویترز» همچنین به نقل از آژانس بهداشت عمومی سوئد از کشف این ویروس جدید بعد از باز‌گشت چند مسافر از انگلیس خبر داد.

مقام‌های ژاپنی نیز روز گذشته (شنبه) بعد از اینکه هفت نفر به این ویروس جدید مبتلا شدند اعلام کردند که پرواز‌های خارجی از نیمه‌های شب دوشنبه تا 31 ژانویه لغو خواهد شد.

روز گذشته روزنامه انگلیسی «میرور» خبر داد که وزارت بهداشت فرانسه اولین مورد ابتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا را ثبت کرد.

البته کرونای انگلیسی پیشتر در کشورهایی نظیر آلمان، ایتالیا، دانمارک، هلند، سرزمین‌های اشغالی و تعداد دیگری از کشورها مشاهده شده است.

گونه جدید ویروس کرونا که از انگلیس نشأت گرفته باعث افزایش نگرانی‌ها در اروپا شده است.

این ویروس جهش‌یافته که میزان انتشار آن بسیار بیشتر از گونه اولیه ویروس کرونا می‌باشد سبب شده تا اغلب کشورهای اروپایی به همراه چین و برزیل، پروازهای ورودی از انگلیس را متوقف کنند.

دولت آمریکا هم از تمامی مسافران از مبدأ انگلیس که قصد ورود به این کشور را دارند خواسته ۷۲ ساعت قبل از سفر به ایالات متحده تست کرونا بدهند تا از سالم بودنشان اطمینان حاصل شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها