موج
کدخبر : ۳۵۸۹۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358914

شماری از طرفداران دونالد ترامپ قصد دارند در روز تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا برای ترامپ مراسم تحلیف آنلاین برگزار کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، در حالی که پیروزی « جو بایدن »، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا رسماً تأیید شده و مراسم تحلیف وی روز بیستم ژانویه ۲۰۲۱ (یکم بهمن) بر‌گزار می‌شود، بیش از ۶۰ هزار نفر از طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور آمریکا از قصد خود به منظور برگزاری مراسم تحلیف مجازی برای وی در همین تاریخ خبر داده‌اند.

به نوشته وبگاه خبری-تحلیلی «هیل»، این تعداد از طرفداران ترامپ در شبکه اجتماعی «فیس‌بوک» اعلام کرده‌اند که در این مراسم آنلاین با عنوان «دومین مراسم تحلیف دونالد ترامپ» شرکت خواهند کرد.

در بخش توضیحات صفحه مجازی طرفداران ترامپ در فیس‌بوک آمده است: «ما مجموعه‌ای ۳۲۵ هزار نفره از اشخاص هستیم که حمایت خود را از رئیس‌جمهور دونالد ترامپ نشان داده‌ایم. ما هیچ وابستگی به هیچ سازمان رسمی نداریم.»

فیس‌بوک نیز برچسبی بر این صفحه زده و نوشته: «جو بایدن رئیس جمهور منتخب است. مراسم تحلیف وی به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا در روز بیستم ژانویه ۲۰۲۱ بر‌گزار خواهد شد.»

علی‌رغم تایید پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا توسط مجمع گزینندگان با ۳۰۶ رأی الکترال، اما ترامپ هنوز از ادعای وقوع تقلب در این انتخابات دست برنداشته است.

یک رسانه آمریکایی گزارش کرده که برخی از مشاوران در کاخ سفید از اقدامات احتمالی ترامپ در آخرین روزهای باقی مانده وی در قدرت هراس دارند.

وبگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان نوشته ترامپ به گروهی از مشاوران حاشیه‌اش روی آورده که در حال ارائه طرح‌های عجیب برای برگرداندن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هستند

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها