موج

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد رزمایش هوایی مشترکی با نیروهای هوایی و دریایی پادشاهی عربستان سعودی انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری موج، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد رزمایش هوایی مشترکی با نیروهای هوایی و دریایی پادشاهی عربستان سعودی انجام داده است. بر اساس بیانیه نیروی دریایی ایالات متحده که در آن عبارت مجعول "خلیج ع‌رب‌ی" برای مشخص کردن محل رزمایش به کار رفته، روزهای بیست‌وهفتم و بیست‌وهشتم آذر ماه، «عملیات هوایی مشترکی در پشتیبانی از رزمایش دریایی جنگ سطحی» انجام شد.

به نوشته ایندیپندنت، این پنجمین رزمایش مشترکی است که دو کشور امسال انجام داده‌اند. به گفته نیروی دریایی آمریکا، «رزمایش‌های قبلی شامل هواپیماهای مسلح به تیربار ای‌سی-۱۳۰ در ماه مارس، هلیکوپترهای تهاجمی نیروی زمینی ایالات متحده در ماه آوریل، هواپیماهای فرماندهی مشترک هوایی امارات متحده عربی در ماه اوت، و جنگنده‌های اف-۱۵ نیروی هوایی آمریکا در ماه سپتامبر بودند.»

بنا بر این بیانیه، در تازه‌ترین رزمایش، هواپیماهای اف-۱۵ نیروهای هوایی عربستان سعودی و جنگنده‌های چندماموریته اف-۱۵ئی و اف-۱۶سی نیروی هوایی آمریکا، هلیکوپترهای ام‌اچ-۶۰آر سی هاک و ام‌اچ-۶۰اس نایت هاک، یک ناوچه نیروی دریایی سعودی، شناورهای گشت ساحلی نیروی دریایی آمریکا، ناوشکن موشک‌انداز آمریکایی ویسنتون چرچیل و قایق‌های گشتی گارد ساحلی آمریکا شرکت داشتند.

نیروی دریایی ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد که زیردریایی «یواس‌اس جورجیا» با عبور از تنگه هرمز، وارد آب‌های خلیج فارس شد.

نیروی دریایی آمریکا در توییتی نوشت که این زیردریایی را دو رزمناو «پورت رویال» و «فیلیپین سی» اسکورت می‌کردند.

زیردریایی جورجیا، یک شناور زیرسطحی موشک‌انداز از کلاس «اوهایو» است و مسلح به موشک‌های دوربرد کروز است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها