موج

مسرور بارزانی:

مسرور بارزانی اعلام کرد: پ.ک.ک تهدیدی برای ثبات و امنیت کردستان عراق است و این گروهک از اعتراضات مردم سلیمانیه سوءاستفاده کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، « مسرور بارزانی » نخست وزیر دولت منطقه کردستان عراق شب گذشته با «جویل ریبون» فرستاده ویژه آمریکا به سوریه به صورت تلفنی گفت‌و‌گو کرد.

به نوشته روداوونت، بارزانی در این گفت‌و‌گو در خصوص مسائل داخلی مناطق کردنشین در سوریه و عراق و ادامه مبارزه با گروهک تروریستی داعش «بعنوان یک تهدید مشترک» رایزنی کردند.

نخست‌وزیر دولت محلی اربیل در بخشی از سخنان خود به درگیری شامگاه یکشنبه میان نیروهای پیشمرگه و عماصر پ.ک.ک در منطقه «العمادیه» اشاره و حملات این گروهک را به شدت محکوم کرد و گفت که سه تن از نیروهای امنیتی کردستان عراق و پیشمرگه در درگیری‌های ماههای گذشته با عناصر پ.ک.ک کشته شده‌اند.

بارزانی همچنین پ.ک.ک را تهدیدی برای ثبات و امنیت کردستان عراق دانست و مدعی شد که این گروهک از اعتراضات مردم سلیمانیه سوءاستفاده کرده است.

نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق در ادامه گفت که نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) باید از تسلط حزب کارگران کردستان خارج شود و اجازه ندهد که پ.ک.ک از کمک‌هایی که نیروهای قسد دریافت می‌کنند؛ سوءاستفاده کند.

حزب دموکرات کردستان عراق که در زمره جناح راستگرا در میان احزاب کردی محسوب می‌شود، دهها سال است که با جناح چپگرا که پ.ک.ک و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و تا حدودی حزب اتحاد میهنی کردستان نمایندگی آن را بر عهده دارند، در تنش سیاسی و نظامی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها