موج
کدخبر : ۳۵۷۷۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357791

وزارت خزانه داری آمریکا امروز دوشنبه از تحریم‌های جدیدی پیرامون ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا دو فرد مرتبط با وزارت اطلاعات ایران را مورد تحریم قرار داد.

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شده است «احمد خزائی» و «محمد باصری» که از مقامات وزارت امنیت و اطلاعات هستند را مورد تحریم قرار داده است. وزارت خزانه داری همچنین مدعی شده است: «این دو ایرانی در ربایش «باب لوینسون» مأمور سابق «اف بی آی» در سال ۲۰۰۷ دست داشته اند. دولت ایران متعهد شده بود که به بهگرداندن لوینسون کمک کند؛ اما این کار را انجام نداد.»

کاخ سفید نیز مدعی شده است: مقامات ایرانی نه تنها در ناپدید شدن و حتی شاید در مرگ لوینسون دست داشته اند؛ بلکه تلاش کرده اند تا دست داشتنشان را نیز مخفی نگه دارند. از این رو آمریکا نخستین گام‌ها علیه ایران را برای مورد پیگرد قرار دادن اش در ماجرای ربایش لوینسون برداشته است.

بر پایه این ادعا، دو مقام ایرانی که تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته اند، از افسران ارشد وزارت اطلاعات و امنیت ایران محسوب می‌شوند. مقامات آمریکایی همچنین مدعی شده اند تصمیم گرفته شده در هفته‌های آخر ریاست جمهوری ترامپ، با عملیاتی طولانی مدت به منظور دریافت موافقت وکلای دولتی در این پرونده همراه بوده است.

در همین ارتباط، واشنگتن پست به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا که نخواست نامش فاش شود مدعی شد: مادامی که ایران آمریکایی‌هایی را که ناعادلانه بازداشت کرده را آزاد نکند، نباید بار دیگر هیچ مذاکره برای یک توافق انجام شود. ما انتظار داریم مذاکراتی سال آتی میلادی انجام شود و این مذاکرات باید شامل بازگرداندن تمامی آمریکایی‌هایی باشد که ناعادلانه در آن کشور بازداشت شده اند.

ادعای وزارت خزانه داری آمریکا در دست داشتن مقامات ایرانی در ربایش یک مأمور اف بی آی در حالی مطرح می‌شود که به نوشته واشنگتن پست، مقامات ارشد آمریکایی هیچ مدرکی برای ادعای خود در این زمینه ارائه نکرده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها