موج

نیروهای ارتش سوریه از کشف سلاح‌های ساخت اسرائیل از تروریست‌های منطقه خبر دادند

به گزارش خبرگزاری موج، نیروهای ارتش سوریه روز یکشنبه (دیروز) توانستند در مناطق جنوبی این کشور مقادیر زیادی سلاح و مهمات از تروریست‌ها کشف و ضبط کنند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) تصاویر این سلاح‌ها را منتشر کرده است که در بین آن‌ها سلاح‌های کلاشینکف، تیربار نیمه سنگین و سبک، سلاح تک تیرانداز، آر. پی.جی، انواع خمپاره‌ها و پهپاد شناسایی و سلاح دوش پرتاب دیده می‌شود که برخی از این سلاح‌ها ساخت رژیم صهیونیستی است.

تلویزیون دولتی سوریه پیش از این بارها از به غنیمت گرفتن سلاح‌ها و مهمات تروریست‌ها گزارش داده بود. یکی از بزرگترین غنیمت‌گیری سلاح و مهمات ارتش سوریه در جنوب این کشور به آوریل ۲۰۱۸ باز می‌گردد که نیروهای ارتش سوریه انبار مهمات گروهک «جیش الاسلام» را در منطقه «قلمون» به دست گرفتند و طی آن انواع موشک‌های زمین به زمین و تانک و موشک زمین به جو، پهپاد و خمپاره انداز به دست نیروهای سوری افتاد.

گروهک‌های حاضر در استان‌های قنیطره و درعا ارتباط وسیعی با رژیم صهیونیستی دارند و بارها سلاح‌ها و تجهیزات پزشکی ساخت سرزمین اشغالی در مقرهای آنان یافت شده است. این مناطق در ژوئن ۲۰۱۸ به کنترل ارتش سوریه در آمد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها