موج
کدخبر : ۳۵۶۹۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356962

لاوروف:

وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه روابط آلمان و روسیه نیاز به بازنگری دارد گفت: بسیاری از مشکلات جدی که به طور مرتب افزایش می‌یابند، میان مسکو و برلین به وجود آمده و انباشته شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، « سرگئی لاوروف »، وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه در جمع هیئت نمایندگان حزب سیاسی «آلترناتیو برای آلمان» که به تازگی به روسیه سفر کرده‌اند گفت مسکو و برلین باید در روابط خود بازنگری کنند.

به نوشته خبر‌گزاری تاس، لاوروف در صحبت‌های خود با نمایندگان این حزب عنوان کرد: «سفر شما به روسیه فرصت خوبی است تا چنین مذاکراتی ادامه یابند و به نقاط مشترک دیگر نیز نگاه شود.»

وزیر خارجه روسیه خطاب به این نمایندگان همچنین گفت: «ما شما را عامل برای حفظ روابط‌ [با آلمان] می‌دانیم. روابطی که باید باز‌نگری شود یا شاید بر اساس گفته‌های این روز‌ها دوباره تنظیم شود.»

لاوروف خاطر نشان کرد که بسیاری از مشکلات جدی که به طور مرتب افزایش می‌یابند، میان مسکو و برلین به وجود آمده و انباشته شده است.

وی افزود مذاکرات میان دو کشور در همه سطوح از جمله بین دولتی، بین پارلمانی و بین جوامع در حال حاضر مهم است.

روابط مسکو و برلین بعد از حادثه «الکسی ناوالنی»، یکی از شخصیت‌های مخالف دولت روسیه به تیر‌گی گروید. آلمانی‌ها مدعی شده بودند که دولت روسیه ناوالنی را با عامل اعصاب مسموم کرد.

آلمان ضمن اتهام‌زنی به روسیه در خصوص عدم همکاری این کشور در ارتباط با مسمومیت ناوالنی، این کشور را بار‌ها به تحریم تهدید کرد.

این مسئله تا جایی پیش رفت که زمزمه‌هایی در میان مقامات آلمانی و اروپایی نسبت به احتمال توقف اجرای خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ با ادعای دست داشتن روسیه در سوء قصد ناوالنی به گوش رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها