موج
کدخبر : ۳۵۶۸۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356808

مقامات کالیفرنیای آمریکا به دنبال افزایش بی‌سابقه شمار مبتلایان به کرونا و بیماران بستری در بیمارستان‌های ایالت کالیفرنیا سه هفته قرنطینه اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: «گاوین نیوسام» فرماندار ایالت کالیفرنیا هفته گذشته برای مناطق جنوبی این ایالت که جمعیتی حدود ۲۷ میلیون نفر را شامل می‌شود، هشدار داده بود درصورت مواجه شدن با کاهش ظرفیت بخش‌های مراقبت ویژه (ICU) در بیمارستان‌ها این ایالت، اعمال محدودیت‌های جدید اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا اعمال خواهد شد.

خبرگزاری فرانسه افزود: اکنون ۳۳ میلیون شهروند از جمعیت ۳۹ میلیون نفری ایالت کالیفرنیا یعنی ۸۵ درصد کل جمعیت این ایالت از نیمه شب روز یکشنبه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ناگزیرند تا در خانه بمانند، این فرمان بیشتر شامل اهالی دو منطقه «سن‌واکین ولی» و خلیج سانفرانسیکو در جنوب این ایالت می‌شود.

ایالت کالیفرنیا با بیش از یک میلیون و ۳۷۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا بالاترین میزان مبتلایان به این ویروس را درمیان سایر ایالت‌های آمریکا دارد، تاکنون نیز از این تعداد بیش از ۱۹ هزار و ۹۰۰ نفر دراین ایالت بر اثر ابتلاء به کووید -۱۹ جان باخته‌اند.

بنابر گزارش تارنمای اطلاع رسانی «وردزمتر دات اینفو» بیش از ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد نیز بالغ بر ۲۸۸ هزار نفر جان باخته‌اند، هم اکنون آمریکا کانون مبتلایان به این ویروس در جهان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها