موج
کدخبر : ۳۵۴۶۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354618

رئیس جمهور آمریکا در پیام توئیتری باز هم بر ادعای خود مبنی بر وقوع تقلبی گسترده در ایالت پنسیلوانیا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیام توئیتری باز هم بر ادعای خود مبنی بر وقوع تقلبی گسترده در ایالت پنسیلوانیا تاکید کرد و گفت که بسیاری از هواداران او در این ایالت وقتی که به صندوق آراء مراجعه کردند به شکل تعجب آوری متوجه شدند که آرای آنها از پیش ثبت شده است. توئیتر هم طبق معمول و دقایقی پس از انتشار این توئیت، با یک برچسب «پیام گمراه کننده» به استقبال این توئیت رفت.

در پیام ترامپ آمده است: «جدا از مسائل سیاسی، چگونه من می‌توانم انتخابات را باخته باشم وقتی که حجم بالایی از هواداران من از حق رای برخوردار نشدند؟ بسیار بیشتر از آن چیزی که برای پیروزی در پنسیلوانیا نیاز داشتم. ناظران من از اتاق های شمارش آراء به بیرون انداخته شدند. وقتی به صندوق آراء می‌رفتند، متوجه می‌شدند که از طریق صندوق‌های قلابی آراء آن‌ها ثبت شده است و به خانه باز می‌گشتند».

ترامپ بارها از وقوع تقلب گسترده در پنسیلوانیا و جورجیا گفته و تیم انتخاباتی ترامپ از عدم رسیدگی به این ادعاها ابراز ناراحتی می‌کنند. یکی از اعضای تیم رودی جولیانی وکیل ترامپ گفته اسناد مختلفی دال بر وقوع تقلب سازمان یافته در انتخابات آمریکا وجود دارد، اما دادگاه حاضر به بررسی آن‌ها نیست. در این بین خبر می‌رسد که اطرافیان ترامپ و هم حزبی‌های او شکست ترامپ در انتخابات را پذیرفته‌اند و اکنون از او می‌خواهند تا انتقال قدرت را آغاز کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها