موج
کدخبر : ۳۵۴۲۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354285

وزارت خارجه آمریکا معافیت‌های عراق از تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را به مدت 45 روز دیگر تمدید کرده و به بغداد اجازه داده است تا همچنان به خرید برق از تهران ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه واشنگتن پست، دولت دونالد ترامپ روز جمعه  طول مدت معافیت از تحریم های ایران برای عراق را که این کشور را قادر می سازد به واردات انرژی از ایران ادامه دهد، کاهش داد. 

معافیت از تحریم ها معمولا 120 روز به طول می انجامند که پس از افزایش فشار بر ایران توسط مایک پمپئو وزیر اموز خارجه این کشور، این مدت به 60 روز کاهش یافت. 

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت که پمپئو  این معافیت را به مدت  45 روز دیگر تمدید کرده است و این اقدام دولت ترامپ را با تصمیم نهایی تمدید یا لغو کلی این معافیت ها پیش از پایان دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در 20 ژانویه مواجه می سازد. 

این سخنگو ادامه داد: وزیر امور خارجه معافیت از تحریم ها برای عراق را تمدید کرد تا این کشور بتواند جهت واردات برق از ایران تبادلات مالی مربوطه را انجام دهد. این معافیت اطمینان ایجاد می کند که عراق قادر به تامین نیازهای کوتاه مدتش دز زمینه انرژی است،  در حالی که گام هایی در راستای کاهش وابستگی به واردات ایران بر می دارد. 

عراق با واردات گاز و برق از ایران یک سوم نیازهایش در زمینه انرژی را تامین می کند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها