موج
کدخبر : ۳۵۲۶۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352678

رئیس سازمان جهانی بهداشت در پیامی از امیدواری این سازمان به همکاری دوباره با واشنگتن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج، «تدروس آدهانوم» رئیس سازمان جهانی بهداشت ، در پیامی توئیتری ضمن تبریک به «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها و پیروز انتخابات سال جاری آمریکا، و «کامالا هریس» معاون او، از احتمال همکاری مجدد واشنگتن با این سازمان ابراز امیدواری کرد.

آدهانوم در پیام خود نوشت: «تبریک به رئیس جمهور منتخب جو بایدن و کامالا هریس. من و همکارانم در سازمان جهانی بهداشت در انتظار همکاری دوباره با شما و دولت آمریکا هستیم».

این مقام سازمان جهانی بهداشت در ادامه این پیام افزود: «بحران‌هایی مانند ویروس کرونا اهمیت همبستگی و اتحاد را به ما نشان می‌دهد تا بتوانیم از جان و زندگی مردم جهان حفاظت کنیم».

تیرماه سال جاری آمریکا تحت دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین این کشور، رسما از سازمان جهانی بهداشت خارج شد. در آن زمان ترامپ سازمان جهانی بهداشت را به جانبداری از چین و همچنین واکنش ضعیف در برابر شیوع ویروس کرونا متهم کرده بود.

پیشتر از آن رئیس جمهور اسبق آمریکا در ماه آوریل (فروردین) بودجه سازمان جهانی بهداشت را تعلیق کرده بود.

اکنون با پیروزی روز گذشته بایدن سازمان جهانی بهداشت امید دوباره به برقراری رابطه و همکاری با واشنگتن دارد. البته پیروزی نامزد دموکرات‌های آمریکا امید به همبستگی دوباره را در بیشتر مقام‌ها از سرتاسر جهان زنده کرده و واکنش‌های مختلفی به همراه داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها