موج

برخی منابع رژیم صهیونیستی از آغاز مذاکرات غیرمستقیم میان حماس و رژیم صهیونیستی جهت تبادل اسرا خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، برخی منابع صهیونیستی مدعی شدند مذاکرات غیرمستقیم میان حماس و رژیم صهیونیستی ویژه تبادل اسرا که حدود دو ماه پیش متوقف شده بود، از سر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، منابع آگاه گفتند، کانال مذاکره درباره این موضوع کانالی به غیر مذاکرات درباره آتش‌بس است. در همین ارتباط «یارون بلوم» مسؤول امور نظامیان اسیر و مفقود رژیم صهیونیستی دیدارهایی با رهبران اسرا در زندان‌های رژیم صهیونیستی و در مقدمه آن اسرای وابسته به حماس داشته است.

بلوم ادعا کرد: حماس خواستار آزادی صدها اسیر در مقابل جسد دو نظامی اسرائیلی و نیز دو اسرائیلی دیگر است که به اراده خود وارد نوار غزه شده‌اند (و اسیر شده‌اند). حماس همچنین خواهان آزادی اسرای مطرحی است که هر کدام در مجموعه عملیات‌های خطرناک دست داشته‌اند مانند «حسن سلامه» که به ۴۸ بار حبس ابد به دلیل دست داشتن در کشته شدن ۴۸ اسرائیلی است یا «جمال ابوالهیجا» که به نه بار حبس ابد محکوم شده است.

در ادامه این گزارش درباره مذاکرات غیرمستقیم آتش‌بس آمده است، تماس‌ها با حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی با میانجی‌گری مصر و قطر ادامه دارد و هدف دستیابی به آتش‌بس طولانی مدت است.

اسرای زن فلسطینی

کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی اعلام کرد، ۳۷ اسیر زن در زندان «الدامون» تهدید کرده‌اند در صورتی که شرایط سخت بازداشت آنها ادامه پیدا کند، به اقدامات اعتراضی بیشتر روی خواهند آورد.

بر اساس گزارش «قدس پرس»، اسرای زن مجموعه مطالبات خود را مطرح کرده‌‌اند اما رژیم صهیونیستی در اجرای آن تعلل می‌کند.

از جمله این مطالبات، برداشتن دوربین‌های مداربسته، اجاره تماس تلفنی با خانواده‌ها در سایه حذف دیدارها به خاطر کرونا و بهبود برخی دیگر از شرایط زندانهاست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها