موج

به گزارش منابع خبری در افغانستان در پی حمله مسلحانه به دانشگاه کابل 60 نفر کشته و زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج،‌ یک منبع امنیتی به رسانه‌های افغانستان گفته است که تعداد کشته‌های حمله مسلحانه به دانشگاه کابل به 20 نفر افزایش یافته است.

وی افزود: در این درگیری تاکنون 40 نفر نیز زخمی شدند.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز نیز در گزارش خود از این حادثه اعلام کرده است که در این حادثه 10 نفر کشته شدند.

بر اساس این گزارش، وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که همزمان با حضور چندین مقام ارشد این کشور مهاجمان مسلح به دانشگاه کابل حمله کردند.

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که در وقوع انفجار و تیراندازی در دانشگاه کابل پلیس به منطقه حادثه اعزام شده است.

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت کشور ضمن تایید وقوع تیراندازی گفته است که نیروهای ویژه و پلیس در منطقه حضور دارند و برای مهار این حمله از تمام تلاش و امکانات استفاده می‌کنند.

وی همچنان افزوده است که به‌ دلیل جلوگیری از آسیب رسیدن به دانش‌جویان عملیات با احتیاط انجام می‌شود.

شاهدان عینی اما گفته‌اند که مهاجمان مسلح وارد دانشگاه شده و به تیراندازی پرداخته‌اند. شماری دیگر از وقوع انفجار در نزدیکی دانشگاه کابل خبر داده‌اند.

فیصل امین، معاون دانشگاه کابل به طلوع نیوز گفته است که مهاجمان مسلح بر ساختمان دانشکده حقوق این دانشگاه حمله کرده‌اند و در حال حاضر تیراندازی در داخل این ساختمان جریان دارد.

این تیراندازی همزمان با آغاز نمایشگاه کتاب با حضور مقامات ارشد دولت افغانستان در دانشگاه کابل به وقوع پیوسته است.

تاکنون گروهی مسئولیت این حادثه را برعهده نگرفته است. طالبان اعلام کرده است که اعضای این گروه، نقشی در انفجار امروز کابل نداشته‌اند.

سومین نمایشگاه بزرگ کتاب ایران و افغانستان ویژه دانشجویان و دانشگاهیان که قرار است به مدت ۱۰ روز در دانشگاه کابل در فضایی به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع و با حضور ۴۰ ناشر از افغانستان و ۴۰ ناشر از ایران برگزار شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها