موج
کدخبر : ۳۴۸۸۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348804

آمار مرگ ‌و میر و مبتلایان ناشی از ویروس کرونا در آمریکای لاتین همچنان رو به صعودی گزارش شد.

به گزارش خبرگزاری موج، موارد مرگ ‌و میر ناشی از ویروس کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله آرژانتین، برزیل٬ مکزیک٬ کلمبیا و پرو همچنان رو به افزایش است.

وزارت بهداشت برزیل در همین رابطه در گزارشی اعلام کرده است که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با مرگ ۶۸۲ بیمار دیگر اکنون به ۱۴۹ هزار و ۶۹۲ نفر رسیده است.

بر این اساس، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در برزیل نیز با شناسایی بیش از ۲۷ هزار مورد جدید به بیش از ۵ میلیون و ۵۷ هزار نفر افزایش یافته است. برزیل با بیش از ۲۱۱ میلیون نفر جمعیت از لحاظ شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جایگاه سوم و از نظر تعداد قربانیان در رتبه دوم جهان قرار دارد.

درعین حال وزارت بهداشت آرژانتین نیز اعلام کرده است که ۵۱۵ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان در این کشور به ۲۳ هزار و ۲۲۵ نفر رسیده است.

همچنین شمار مبتلایان به کووید-۱۹ با شناسایی ۱۵ هزار و ۹۹ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۸۷۱ هزار و ۴۶۸ نفر افزایش یافت. آرژانتین به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه هفتم جهان قرار دارد.

از سوی دیگر مقامات بهداشتی مکزیک نیز از ثبت ۴۱۱ مورد جدید مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در یک روز گذشته خبر دادند که به این ترتیب مجموع قربانیان کرونا در این کشور به ۸۳ هزار و ۵۰۷ نفر رسیده است.

همچنین شمار مبتلایان کووید-۱۹ با شناسایی ۵ هزار و ۲۶۳ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۸۰۹ هزار و ۷۵۱ نفر افزایش یافته و این کشور در حال حاضر چهارمین کشور دنیا به لحاظ آمار قربانیان است.

این در حالیست که مقامات بهداشتی کلمبیا و پرو نیز از افزایش قابل توجه شمار مبتلایان و قربانیان کووید ۱۹ در این دو کشور خبر داده‌اند به طوری که هم اکنون کلمبیا به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه پنجم جهان قرار دارد و پرو نیز از نظر آمار ابتلا هشتمین و به لحاظ شمار قربانیان هفتمین کشور جهان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها