موج
کدخبر : ۳۴۸۷۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348760

براساس آمارهای رسمی اعلام شده مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به هفت میلیون و ۶۶۲ هزار و ۷۹۸ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۵۷ هزار و ۱۷۸ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به هفت میلیون و ۶۶۲ هزار و ۷۹۸ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۹۸۵ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۱۱ هزار و ۷۹۳ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً روندی افزایشی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در آمریکا را هفت میلیون و ۸۹۴ هزار و ۴۷۸ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۱۸ هزار و ۶۴۸ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۹ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۸۰۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۳۴ هزار و ۱۴۴ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۴۸ هزار و ۹۶۱ مورد ابتلا و ۱۶ هزار و ۴۸۶ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۷۱ هزار و ۶۹۶ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۲۹۰ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۶ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۷۰۸ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۶۷ هزار و ۱۰۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۵ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۷۰۳ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۶ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۱۵۱ مورد ابتلا و ۱۰۶ هزار و ۴۹۰ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۵۵ هزار و ۸۸۸ مورد ابتلا و ۱۴۹ هزار و ۶۳۹ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها