موج

طبق اعلام منابع امنیتی ترکیه‌ای ۲۵ عضو خارجی گروه تروریستی داعش در این کشور بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه عملیات‌های ضد تروریستی پلیس ترکیه، امروز (دوشنبه) ۲۵ مظنون به همکاری و عضویت در گروه داعش بازداشت شدند منابع امنیتی ترکیه‌ای به خبرگزاری «آناتولی» بیان کردند ۲۴ نفر از بازداشت‌شدگان تبعه عراقی و یک نفر تبعه فنلاند است که ارتباطاتی با گروه تروریستی داعش داشتند.

بر این اساس، افراد بازداشت‌شده بعد از انجام بازجویی‌ها توسط پلیس، به کشورهایشان تحویل داده می‌شوند. همچنین عملیات برای بازداشت ۴ مظنون داعشی دیگر که در ترکیه شناسایی شده‌اند، ادامه خواهد داشت.

چندی پیش «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه گفته بود در یک سال اخیر، بیش از هفتصد تروریست خارجی را به کشورهایشان بازگردانده‌ و در سال آینده نیز به این کار ادامه می‌دهند.

این در حالی است که کشورهای اروپایی اغلب با لغو تابعیت شهروندان خود که به گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه پیوسته‌اند تلاش می‌کنند از بازگشت دوباره آنها به خاک خود جلوگیری کنند.

ترکیه در سال ۲۰۱۳ داعش را یک گروه تروریستی اعلام کرد. پس از آن این کشور چندین بار هدف حملات تروریست‌ها، از جمله دست‌کم ۱۰ بمب‌گذاری انتحاری، ۷ بمب‌گذاری و ۴ حمله مسلحانه که در مجموع به قربانی شدن ۳۱۵ نفر و زخمی شدن صدها نفر منجر شد، قرار گرفته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها