موج

سوم اکتبر (دوازدهم مهر) نشست جدید میان گروه‌های فلسطینی با هدف بررسی توافق اخیر در استانبول و نیز مشخص کردن زمان برگزاری انتخابات ریاستی و شورای قانونگذاری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا»، « اسماعیل هنیه » رئیس دفتر سیاسی حماس جمعه شب (دیشب) تماسی تلفنی با « محمود عباس » رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برقرار کرد و عباس در این تماس بر حمایت خود از گفت‌وگو میان فتح و حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی با هدف رسیدن به نتایج مورد نظر و برگزاری انتخابات تأکید کرد.

عباس همچنین ضرورت وحدت فلسطینی برای مقابله با خطرات و چالش‌های موجود در این مرحله سرنوشت‌ساز را یادآور شد.

هنیه هم بر موضع حماتی حماس برای موفقت گفت‌وگوی‌های جاری و اهمیت ایجاد جبهه‌ ملی واحد برای مقابله با توطئه‌‌ها تأکید کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه از مواضع حمایتی عباس و محتوای سخنرانی وی در سازمان ملل در روز جمعه قدردانی کرد.

نشست جدید گروه‌های فلسطینی

از سوی دیگر دیشب اعلام شد، نشست جدید میان گروه‌های فلسطینی در سوم اکتبر (دوازدهم مهر) با هدف بررسی توافق اخیر در استانبول و نیز مشخص کردن زمان برگزاری انتخابات ریاستی و شورای قانونگذاری برگزار خواهد شد.

«احمد المجدلانی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین ضمن اعلام این تاریخ، تصریح کرد، هنوز مکان نشست مشخص نشده است.

وی افزود، مسأله اصلی در این نشست توافق اخیر استانبول میان فتح و حماس و تعیین زمان انتخابات آینده است. دوره زمانی میان صدور فرمان ریاستی برای تعیین زمان انتخابات و اجرای آن نود روز خواهد بود.

فتح و حماس هفته گذشته دیدارهایی در کنسولگری فلسطین در استانبول برگزار کردند و به توافقاتی برای «توافق ملی» رسیدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها