موج
کدخبر : ۳۴۵۶۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345694

بر اساس آمارهای رسمی شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۲۹ میلیون نفر فراتر رفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند شامگاه یکشنبه از ۲۹ میلیون نفر فراتر رفته است و بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۲۹,۱۲۷,۶۸۶ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۹۲۷,۱۴۱ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما نزدیک به ۲۱ میلیون نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با حدود شش میلیون و هفتصد هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا طی بیست‌وچهار گذشته ۲۸۶ مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد. این کشور با حدود ۱۹۸ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

پیش از این، «اندرو کومو» فرماندار ایالت نیویورک با مقصر دانستن رئیس‌جمهور آمریکا در شیوع ویروس کرونا در این ایالت، مؤسسه‌های درمانی و وزارت امنیت داخلی دولت این کشور را بی‌کفایت توصیف کرد.

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود هفت میلیون و نهصد و هفتاد هزار مبتلا و نزدیک به ۲۸۹ هزار فوتی، و قاره اروپا تقریبا چهار میلیون و هشتاد هزار مورد ابتلا و ۲۱۲ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که «تدروس آدانوم»،  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چندی پیش در جلسه‌ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود: «در حال حاضر سلاح جادویی وجود ندارد و شاید هیچ وقت وجود نداشته باشد».

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا شمار ابتلای جهانی از ۲۹ میلیون نفر عبور کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها