موج
کدخبر : ۳۴۴۱۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344106

براساس آمارهای اعلام شده مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۶ میلیون و ۷۳ هزار و ۱۲۱ نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق آخرین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته، با مرگ دستکم یکهزار و ۶۵ مورد جدید، مجموع فوتی‌های ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۸۴ هزار و ۶۴۴ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، ابتلای دستکم ۴۳ هزار و ۷۱۳ نفر دیگر به کرونا در ایالات متحده آمریکا مورد تأیید قرار گرفت و مجموع مبتلایان به کرونا در این کشور به ۶ میلیون و ۷۳ هزار و ۱۲۱ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار روزهای گذشته این مرکز نشان می‌دهد که پس از تقریباً دو روز کاهش آمار روزانه مبتلایان و قربانیان کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا، این آمار مجدداً روندی صعودی را در پیش گرفته است.

با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را ۶ میلیون و ۲۵۷ هزار و ۵۷۱ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۸۸ هزار و ۹۰۰ نفر گزارش کرده است.

وبگاه «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد، گزارش کرده است که ظرف یک ماه آینده، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به هفت میلیون و ۲۲۷ هزار و ۴۵۵ نفر و مجموع قربانیان آن در این کشور به ۲۰۷ هزار و ۹۵۱ نفر خواهد رسید.

طبق گزارش این پایگاه اطلاع‌رسانی، ایالت کالیفرنیا با ۷۱۵ هزار ۵۰۰ مورد ابتلا و ۱۳ هزار و ۱۴۷ مورد فوتی، کانون بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ در آمریکا محسوب می‌شود و نیویورک که زمانی در اوج شیوع کرونا بعنوان کانون این بیماری همه‌گیر در ایالات متحده شناخته شده بود، هم‌اکنون با ۴۳۵ هزار و ۵۱۰ مورد ابتلا بعد از تگزاس و فلوریدا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان قرار دارد. با اینحال، نیویورک با ۳۲ هزار و ۹۶۶ مورد فوتی، همچنان بیشترین قربانیان کروناویروس در ایالات متحده آمریکا را به خود تخصیص داده است.

علیرغم تسریع شیوع کرونا در ایالات متحده آمریکا، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور حاضر به پذیرش ضعف عملکرد خود در کنترل این ویروس ناشناخته نیست و از هر تریبیونی استفاده می‌کند تا القا کند که دولت وی در مهار ویروس کووید-19 عملکرد فوق العاده‌ای داشته است.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۲۵ میلیون و ۶۶۰ هزار و ۴۸۲ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان ۸۵۵ هزار و ۵۴۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۷ میلیون و یکهزار و ۵۳۱ نفر بهبودی یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار گرفته است و پس از آن برزیل با سه میلیون و ۹۵۰ هزار و ۹۳۱ مورد ابتلا و ۱۲۲ هزار و ۵۹۶ مورد فوتی و هند با سه میلیون و ۶۹۱ هزار و ۱۶۶ مورد ابتلا و ۶۵ هزار و ۲۸۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها