موج
کدخبر : ۳۴۴۱۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344100

سرگئی ریابکوف:

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که ادعای وزیر خارجه آمریکا در بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در روز ۲۰ سپتامبر از لحاظ قانونی بی‌اثر است

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه به اقدامات غیرقانونی آمریکا در راستای فعال‌سازی مکانیسم ماشه واکنش نشان داد و تاکید کرد که طرف‌های برجام قویا با تلاش‌های واشنگتن برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران ابراز مخالفت کرده‌اند. 

معاون وزیر خارجه روسیه روز سه‌شنبه تاکید کرد که ادعای وزیر خارجه آمریکا در بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در روز ۲۰ سپتامبر از لحاظ قانونی بی‌اثر است و این‌که همه طرف‌ها حاضر در برجام اقدامات آمریکا در تقابل با ایران را غیرقانونی می‌داند. وی تاکید کرد که اقدامات آمریکا با عقل سلیم در تضاد است.

ریابکوف همچنین این را هم گفت که تلاش آمریکا در فعال‌سازی مکانیسم ماشه، نقض واقعیت تاکید شده در قطعنامه ۲۲۳۱ و متن برجام است.

معاون وزیر خارجه روسیه این را هم تاکید کرد که آمریکا با خروج از متن توافق برجام، دیگر نمی‌تواند به بندهای مندرج شده در آن استناد کند.

آمریکا که پیش از این در تمدید قطعنامه تحریم تسلیحاتی علیه ایران ناکام بود و با شکستی مفتضحانه در ایجاد اجماع بین اعضای شورای امنیت ناکام مانده بود، طی اقدامی غیرقانونی مکانیسم ماشه علیه ایران را فعال کرد.

رئیس شورای امنیت تاکید کرد که اصلا اجماعی برای بازگشت تحریم‌های ضدایرانی در میان اعضای شورای امنیت وجود ندارد و بنابراین امکان فعال کردن مکانیسم ماشه وجود ندارد. یک‌جانبه‌گرایی آمریکا موجب شد تا حتی متحدان اروپایی آمریکا هم به پیشنهاد تمدید تحریم تسلیحاتی ایران رای منفی دادند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها