موج

در پی توافق دولت افغانستان با طالبان ۷۰ زندانی خطرناک دیگر گروه طالبان آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، دولت افغانستان امروز 70 تن از زندانیان خطرناک دیگر طالبان را از زندان پلچرخی کابل آزاد کرد با آزادی این زندانیان طالبان، شمار زندانیان آزاد شده از مجموع 400 زندانی خطرناک طالبان به 150 تن ‌رسیده است. پیش از این 80 زندانی خطرناک طالبان پس از تایید لویه جرگه آزاد شده بودند.

اما روند آزادی زندانیان خطرناک طالبان به دلیل اعتراضات دولت‌های فرانسه و استرالیا متوقف بود. هفت تن از این زندانیان خطرناک طالبان به قتل شهروندان فرانسوی و استرالیایی دست داشته و به همین خاطر این دو دولت خواستار عدم آزادی این زندانیان بودند.

پیش از این دولت افغانستان گفته بود که تلاش‌هایش را به منظور اقناع دولت‌های فرانسه و استرالیا آغاز کرده و روز گذشته حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان با وزیر خارجه فرانسه نیز در این خصوص گفتگو کرده بود.

دولت افغانستان همچنین اعلام کرده که آزادی زندانیان خطرناک طالبان به استثنای 7 نفری که دولت‌های فرانسه و استرالیا در مورد آن ملاحظه دارند، ادامه می‌یابد و بزودی تکمیل خواهد شد.

احتمال می‌رود پس از پایان روند آزادی زندانیان خطرناک طالبان، روند گفتگوهای صلح نیز میان دولت افغانستان و گروه طالبان، آغاز شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها