موج

نیروهای امنیت داخلی لبنان از بازداشت یک داعشی پیش از انجام عملیات تروریستی در این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیریت کل نیروهای امنیت داخلی لبنان اعلام کرد، در چارچوب اقدامات پیشگیرانه و تعقیب افراد مشکوک منتسب به گروه‌های تروریستی، یک عضو داعش را بازداشت کرده است بر اساس گزارش شبکه «المنار»، فرد مذکور که تابعیت سوری دارد به صورت مخفیانه وارد لبنان شده و در بسیاری از مناطق آن رفت و آمد داشته است.

وی همچنین در بسیاری از گروه‌های موجود در شبکه‌‌های اجتماعی که عناصر این گروهک تروریستی در آن عضو بوده‌اند، فعال بوده و اقدام به ترویج افکار داعش و تبادل اخبار می‌کرده است.

در ادامه این گزارش آمده، وی اخیر تصمیم به بازگشت به سوریه برای پیوستن به عناصر داعش در این کشور گرفته بوده اما از آنجایی که مدارک شناسایی نداشته، منصرف می‌شود و برای انجام عملیات تروریستی در لبنان برنامه‌ریزی می‌کند.

شخص مذکور با اشخاصی در موصل و سوریه تماس برقرار می‌کند و فتوای شرعی درباره انجام عملیات «انغماسی» علیه نیروهای ارتش لبنان و قوای امنیت داخلی این کشور را بویژه در منطقه «جمیزه» جویا می‌شود.

 وی پس از انفجار مذکور به منطقه جمیزه می‌رود و در زمینه برداشتن آوارها غیره در مقابل دستمزد کمک می‌کند. هنگام کار در این منطقه متوجه گشتی‌های ارتش و قوای امنیت داخلی لبنان می‌شود و فکر هدف گرفتن این گشتی‌ها با بمب دستی به سرش می‌زند و قصد داشته این بمب‌ها را از یکی از اردوگاه‌های فلسطینی در لبنان تهیه کند.

فرد بازداشت شده برای بازجویی و محاکمه به طرف‌های ویژه در لبنان تحویل داده شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها