موج

امروز صبح در پی حمله هوایی ترکیه به شمال عراق دو غیر نظامی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق، بامداد امروز (چهارشنبه)، گزارش داد که در حمله هوایی پهپادهای ترکیه به منطقه «سنجار» در شمال عراق دو غیرنظامی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق «واع»، مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که چند پهپاد ترکیه‌ای حریم هوایی عراق را نقض کردند و ساعت ۱۹ به وقت محلی یک خودرو را در روستای «بهرافا» وابسته به مجتمع «خانصور» در سنجار را هدف قرار دادند که این اقدام، به کشته شدن دو غیرنظامی منجر شد.

در ادامه این بیانیه اشاره شده است که راننده خودروی یادشده جان سالم به در برده است.

در این بیانیه همچنین آمده است که همزمان با حمله یادشده، منطقه‌ای در روستای "باره" از توابع خانصور در سنجار هدف قرار گرفته است؛ با این حال،‌ هنوز تعداد قربانیان آن مشخص نشده است. تنها در این بیانیه اشاره شده است که آمبولانس‌ها بلافاصله در محل حادثه حاضر شدند تا جان‌با‌ختگان و مجروحان را نجات دهند.

مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق اعلام کرد که گزارش‌های تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

این اولین حمله ترکیه به شمال عراق نیست. این کشور پیشتر چندین بار مناطق شمالی عراق را هدف قرار داده بود بطوریکه در یکی از این حملات چند مرزبان ترکیه‌ای کشته شدند.

در مقابل، بغداد چندین بار به علت نقض حریم هوایی خود توسط جنگنده‌ها و پهپادهای ترکیه‌ای مراتب اعتراض شدید خود را به سفیر این کشور در بغداد ابلاغ کرده بود؛‌ اما با این حال، مناطق شمالی عراق، از آن زمان تاکنون، چندین بار هدف حمله پهپادها و جنگنده‌های ترکیه‌ای قرار گرفته‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها