موج

میشل عون:

رئیس جمهور لبنان به مناسبت هفتاد وپنجمین سالگرد تاسیس ارتش این کشور اعلام کرد تا زمان نجات لبنان تسلیم نمی‌شوم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه المنار میشل عون رئیس جمهوری لبنان در سخنان خود به مناسبت هفتاد وپنجمین سالگرد تاسیس ارتش این کشور گفت که ارتش ما در این سالها با امکانات محدود٬ پیروزی‌ها و دستاوردهای بزرگی رقم زده است. ارتش ما همواره در جنگ‌ها مقابله و درگیری‌های داخلی را خنثی کرده و با وجود اینکه در معرض انواع فشارها و باج خواهی ها قرار داشت وفاداری به ملت یک اصل برای آن بود.

میشل عون اشاره کرد که تجربه‌های دردناک به ما آموخته که ارتش قلب کشور است و اگر نبض آن نطپد٬ هیچ چیز در کشور باقی نمی‌ماند. ارتش همچنین یک امید و دژ محکم برای همه لبنانی‌هاست.

رئیس جمهور لبنان خطاب به افسرانی که در آستانه فارغ‌التحصیل شدن هستند اظهار داشت که شما امروز مرحله‌ای از زندگیتان را به پایان می رسانید که در آن انواع آموزش‌ها و فنون جنگی را برای دفاع از وطن و ملت خود آموخته‌اید تا به مرحله اجرایی و زندگی واقعی نظامیتان برسید.

وی در ادامه سخنان خود افزود که امروز لبنان گرفتار جنگی بالاتر از جنگ‌های نظامی است؛ زیرا این جنگ آینده و معیشت فرزندان لبنان را مورد هدف قرار داده و همه تحت فشار بحران اقتصادی و مالی هستند.

میشل عون دشمنان لبنان را در این جنگ به شکل زیر طبق بندی کرد:

-دشمن اول لبنانی‌ها فساد در موسسات و میان برخی از مسئولان است. ریشه کنی فساد در کشور اکنون هرچند کند اما با ثبات در حال انجام است.

- دشمن دوم لبنان کسانی هستند که برای انباشته کردن سودهای خود٬ معیشت شهروندان را بازیچه خود قرار داده اند.

- دشمن سوم کسانی هستند که برای برای جمع‌‌آوری پول در آسیب زدن به ارز ملی سهیم بوده‌اند.

- و دشمن چهارم لبنان کسانی هستند که برای ناامید کردن مردم و ایجاد روحیه تسلیم شروع به شایعه‌پراکنی می کنند و نیز کسانی که کشورهای جهان را علیه کشور و مردم تحریک می‌کنند و در تلاش برای جلوگیری از کمک‌های آنها به کشورشان هستند.

وی همچنین اشاره کرد که دشمن مخفی به شکل ویروس وجود دارد که به بشریت حمله کرده و همواره قربانیانی می‌گیرد و اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داده٬ لبنان نیز در این حمله آسیب دیده و قربانیانی به جا گذاشته است. این حمله منجر به بحران اقتصادی شدید در کشور و مانع از دیدار ما با یکدیگر شده است.

رئیس جمهوری لبنان ادامه داد که من فرزند مدرسه نظامی هستم و آموخته‌ام که تسلیم شدن ممنوع است٬ یاد گرفته‌ام تا برای پیدا کردن راه، صخره‌ها را باید سوراخ کنیم٬ یاد گرفتم که برای نجات یک زخمی باید میان مین‌ها حرکت کنیم. امروز کشور ما زخمی است و من به شما قول می دهم که در میان مین‌ها باقی بمانم و به حفاری در صخره ها ادامه دهم تا راه نجاتی پیدا کنم٬ به شما تاکید می‌کنم که تسلیم شدن جایی در زندگی من ندارد.

عون از سوی دیگر تاکید کرد که اسرائیل بارها قطعنامه 1701 را نقض کرده و به تجاوزات خود ضد لبنان ادامه می‌دهد. ما به این قطعنامه و حل امور تحت نظارت سازمان ملل متعهد هستیم؛ اما موظفیم که از خودمان و زمین و آب‌ها و حاکمیتمان دفاع کنیم و جای سستی در این زمینه وجود ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها