موج

در پی حمله های پی در پی ترکیه، ساکنین ده ها روستای کردنشین در شمال عراق آواره شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، «غیاث السورچی» از اعضای ارشد حزب اتحاد میهنی کردستان از دولت مرکزی عراق خواست تا هر طوری شده جلوی حملات ترکیه به مناطق شمالی را بگیرد او به وبگاه المعلومه گفت که اتحاد میهنی کردستان بار دیگر خواستار پایان «تجاوزات» ترکیه به خاک عراق است و دولت بغداد و اربیل باید به شکل فوری برای پایان این بحران وارد عمل شوند.

السورچی با بیان اینکه درگیری میان ارتش ترکیه و عناصر پ.ک.ک یک مسأله داخلی ترکیه است، کشیده شدن این درگیری به داخل خاک عراق را توجیه‌ناپذیر دانست.

به گفته این مقام کُرد، ساکنین دهها روستای کردنشین به علت این درگیری‌ها مجبور به ترک خانه‌های خود شده و این روستاها به مناطق درگیری تبدیل شده است. او انفعال بغداد را عامل به وجود آمدن چنین اوضاعی دانست.

ترکیه از تاریخ ۱۷ ژوئن گذشته عملیات موسوم به «چنگال ببر» را علیه عناصر پ.ک.ک در شمال عراق آغاز کرده است و دولت عراق نیز بارها ترکیه را به نقش تمامیت ارضی و حریم هوایی خود متهم و آن را محکوم کرده است.

هرچند دور جدید حملات ترکیه از ۱۷ ژوئن (۱۸ خرداد) آغاز شده است اما این کشور سال‌هاست که به بهانه مقابله با حملات عناصر پ.ک.ک اقدام به بمباران مناطق کوهستانی «قندیل» در کردستان عراق می‌کند؛ به طوری که «غیاث السورچی» در ۲۸ اسفند سال گذشته در مصاحبه‌ای گفت که ساکنین بیش از ۵۰۰ روستا در طی سال‌ها حملات ترکیه خالی از سکنه شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها