موج
کدخبر : ۳۳۸۶۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338670

براساس آمارهای رسمی اعلام شده شمار کلی مبتلایان به کرونا در آمریکا به سه میلیون و ۸۹۹ هزار و ۷۲ نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (چهارشنبه) گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، یکهزار و ۳۵ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۱۴۱ هزار و ۹۹۲ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، ابتلای ۷۳ هزار و ۹۱۹ مورد جدید به کرونا در ایالات متحده آمریکا تأیید شد تا شمار کلی مبتلایان به این ویروس ناشناخته در آمریکا به سه میلیون و ۸۹۹ هزار و ۷۲ نفر برسد.

با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا را چهار میلیون و ۲۸ هزار و ۵۶۹ نفر و مجموع قربانیان این ویروس در این کشور را ۱۴۴ هزار و ۹۵۳ مورد گزارش کرده است.

تسریع شیوع کرونا در آمریکا به یک موضوع بحرانی تبدیل شده است به طوریکه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که پیش از این، شیوع کووید-19 در کشورش را چندان مهم نمی‌دانست، در روزهای اخیر، از مردم کشورش درخواست کرده است که در مکان‌های عمومی از ماسک استفاده کنند.

وی بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) در کنفرانس خبری درباره همه‌گیری ویروس کرونا که بار دیگر آن را ویروس چینی توصیف کرد، گفت که احتمالا شرایط همه گیری کرونا پیش از آنکه بهتر شود بدتر شود.

ترامپ روز سه‌شنبه با انتشار یک پیامی در صفحه توییتر خود از مردم آمریکا خواست که وقتی نمی‌توانند فاصله اجتماعی را رعایت کنند، از ماسک استفاده کنند و امروز نیز در ادامه همین توصیه‌های خود، تأکید کرد: ««زمانی که شما قادر به فاصله گذاری اجتماعی نیستید ماسک بپوشید. چه آن را دوست دوست داشته باشید چه نه، اما استفاده از آن تاثیر گذار است.»

از طرف دیگر، با تشدید شیوع کرونا در ایالت «کالیفرنیا» و افزایش آمار روزانه مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این منطقه، مقام‌های این ایالت مجدداً ایالت کالیفرنیا را تعطیل کردند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، تنها در یک روز دوشنبه هفته جاری، ابتلای ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر به ویروس کرونا در ایالت کالیفرنیا ثبت شد و مجموع مبتلایان به این ویروس در این ایالت به ۴۰۰ هزار نفر رسید.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۱۴ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۱۴۵ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان ۶۱۵ هزار و ۴۶۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند و هشت میلیون و ۴۳۱ هزار و ۳۸۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار و ارقام مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد و پس از آن برزیل با دو میلیون و ۱۵۴ هزار و ۶۵۴ مورد ابتلا و ۸۱ هزار و ۴۸۷ مورد فوتی و هند با یک میلیون و ۱۵۵ هزار و ۳۵۴ مورد ابتلا و ۲۸ هزار و ۸۴ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها