موج

ارتش نیجریه در پی یک عملیات گسترده ۸ عضو ارشد بوکوحرام را به هلاکت رساند.

به گزارش خبرگزاری موج، ارتش نیجریه در عملیاتی در روستای «گوسکی» استان بورنو واقع در شمال غربی ۸ عضو ارشد تروریست‌های بوکوحرام را کشت و برخی تجهیزات لجستیکی این گروه را از بین برد به نوشته خبرگزاری آناتولی، سخنگوی وزارت دفاع نیجریه در جمع خبرنگاران از عملیات ارتش این کشور علیه تروریست‌های بوکوحرام در یک روستا در استان بورنو خبر داد.

به گفته «جان اننچه»، در عملیات ارتش نیجریه در روستای گوسکی حداقل ۸ تروریست بوکوحرام کشته و تجهیزات لجستیکی این گروه تروریستی نابود شد.

سخنگوی وزارت دفاع نیجریه اعلام کرد، اعضای بوکوحرام از اقامتگاه خود در این روستا برای طراحی عملیات تروریستی استفاده می‌کردند.

به گزارش آناتولی، «بوکوحرام از سال ۲۰۰۹ در مناطق شمال شرقی نیجریه یک شورش خونین را آغاز کرد اما بعدتر خشونت‌هایش را به نیجر، چاد و کامرون کشورهای همسایه نیجریه هم گسترش داده است».

طبق اعلام دفتر هماهنگی امور انسان دوستانه سازمان ملل، بیش از ۳۰۰۰۰ نفر در نتیجه خشونت بوکوحرام در نیجریه کشته و حدود سه میلیون نفر بی خانمان شده‌اند.

به گفته آژانس مهاجرت سازمان ملل هم خشونت های بوکوحرام بر زندگی حدود ۲۶ میلیون نفر در کشورهای حوزه دریاچه چاد تاثیر گذاشته و ۲.۶ میلیون نفر را بی خانمان کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها