موج

وزیر خارجه مصر در سخنانی از بازگشت مجدد گروه تروریستی داعش به غرب لیبی خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در جریان سخنرانی خود در نشست مجازی شورای امنیت در خصوص لیبی ، مدعی شد: "نیروهای موسوم به به ارتش "ملی" لیبی سیطره بر شرق لیبی را افزایش داده و ثبات را بازگردانده اما شبه‌نظامیان به دنبال تحقق منافع و ایدئولوژی خود آن هم به ضرر ملت لیبی هستند."

سامح شکری همچنین تصریح کرد: سال ۲۰۱۵ داعش با کشتن ۲۱ مصری، جامعه جهانی را تحت تاثیر قرار داد و این جنایت، باعث شد جامعه جهانی خواستار مبارزه با گروه‌های تروریستی شود اما متأسفانه گروه تروریستی داعش بار دیگر به غرب لیبی بازگشته است. بنابراین تاکید می‌کنم که جامعه جهانی ملزم به مبارزه با گروه‌های تروریستی در لیبی و محکوم کردن اشخاص و طرف‌هایی است که از آنها حمایت می‌کنند.

وزیر خارجه مصر همچنین عنوان داشت: اوضاع لیبی به خاطر وجود نیروهای منطقه‌ای که از تروریست‌ها حمایت می‌کنند، وخیم‌تر شده است و این امر، به مثابه خطری برای مصر است و ما هیچگونه تهدیدی را که به مرزهایمان نزدیک شود، تحمل نخواهیم کرد.

لیبی از زمان برکناری معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع شاهد دودستگی و جنگ و ناآرامی است و دو دولت یکی در غرب ( دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج) و دیگری در شرق (به ریاست خلیفه حفتر) بر این کشور سلطه دارند که هر یک تلاش دارد با شکست دیگری، کنترل کل کشور را در دست بگیرد. دولت اول از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و دولت شرق لیبی هم از سوی برخی کشورها از جمله روسیه حمایت می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها