موج

براساس آمارهای جهانی اعلام شده مجموع مبتلایان به کرونا در هند به ۶۹۷ هزار و ۳۵۸ افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، هند امروز دوشنبه اعلام کرد موارد ابتلا به کرونا در این کشور به حدود ۷۰۰ هزار نفر رسیده است. با این حساب هند به لحاظ تعداد ابتلا از روسیه عبور کرد و در جایگاه سومین کشور جهان که بیشترین درگیری را با این بیماری دارد، قرار گرفت.

به گزارش روزنامه «تایمز»، وزارت بهداشت هند اعلام کرد ۲۴ هزار مورد جدید ابتلا را در ۲۴ ساعت ثبت کرده است. بنابر اعلام این وزارتخانه، تعداد دقیق موارد ثبت شده ابتلا در کشور پهناور هند ۶۹۷ هزار و ۳۵۸ مورد است.

ایالات متحده و برزیل به ترتیب در جایگاه اول و دوم کشورهایی قرار دارند که بیشتری تعداد ابتلا و فوتی را ثبت کرده‌اند. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند آمار هند تا چند هفته آینده جهش بزرگی نداشته باشد و تا پایان ماه میلادی جاری (جولای) یک میلیون نفر را رد کند.

هند به لحاظ تعداد قربانی در مقایسه با کشورهایی که شدیدترین ضربه انسانی را از این بیماری خورده‌اند، در وضعیت بهتری است و ۱۹ هزار و ۹۶۳ فوتی را ثبت کرده است. موارد ابتلا در شهرهای بزرگ هند بالاست. دهلی نو و بمبئی هر یک حدود ۱۰۰ هزار ابتلا را ثبت کرده‌اند. در حالی که تعداد فوتی‌ها در پایتخت هند ۳ هزار نفر و در بمبئی ۵ هزار نفر است.

دولت هند بیمارستان موقت ۱۰ هزار تختخوابی را برای رسیدگی به وضع بیماران در دهلی نو راه‌اندازی کرده و در شهرهای دیگر هم محدودیت‌های اجتماعی را تشدید کرده تا از بروز فاجعه در این کشور پرجمعیت و متراکم جلوگیری کند.

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۲۹ هزار و ۹۴۶ نفر رسید. این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در شبانه‌روز گذشته شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به دو میلیون و ۸۸۸ هزار و ۵۸۵ نفر افزایش یافت.

طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، برزیل با یک میلیون و ۶۰۴ هزار و ۵۸۵ مبتلا و ۶۴ هزار و ۹۰۰ قربانی بعد از آمریکا در جایگاه دوم جدول کشورهای درگیر با کرونا قرار دارد. با قرار گرفتن هند در جایگاه سوم، روسیه با ۶۸۷ هزار و ۸۶۲ مبتلا و ۱۰ هزار و ۲۹۶ قربانی بعد از این کشورها در جایگاه چهارم قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها