موج
کدخبر : ۳۳۶۵۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336567

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی از پرتاب موفق یک ماهواره جاسوسی به فضا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نوشته «تایمز اسرائیل»، رژیم صهیونیستی از پرتاب ماهواره جاسوسی «اوفک ۱۶» به فضا خبر داد و وزیر جنگ در بیانیه‌ای پرتاب این ماهواره را «دستاوردی بزرگ برای صنایع دفاعی» این رژیم توصیف کرد.

این رسانه ضمن تمجید از قابلیت رژیم صهیونیستی در پرتاب و عملیاتی کردن ماهواره‌های شناسایی، از تعداد معدود کشورهای دارای توانایی پرتاب این ماهواره‌ها در جهان خبر داده و البته به قابلیت ایران در پرتاب و عملیاتی کردن این ماهواره اذعان کرد.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در بیانیه خود اعلام کرد: «وزارت دفاع (جنگ) و صنایع هوافضای اسرائیل با موفقیت اوفک ۱۶ ماهواره شناسایی را به فضا پرتاب کرد».

«شلومی سوداری» رئیس برنامه فضایی صنایع هوافضای رژیم صهیونیستی درباره پرتاب ماهواره به فضا گفت: «شبکه ماهواره‌های ما به ما اجازه می‌دهد که سراسر خاورمیانه و حتی کمی بیشتر از آن را نگاه (رصد) کنیم».

گفته می‌شود که ماهواره اوفک ۱۶ ساعت چهار بامداد امروز دوشنبه از پایگاه هوایی «پالماچیم» واقع در منطقه مرکزی فلسطین اشغالی به فضا پرتاب شد.

تایمز اسرائیل در گزارش خود درباره این ماهواره نوشت: «هر چند احتمالا وظیفه اصلی ماهواره جاسوسی جدید نظارت کردن بر ایران و تحولات برنامه‌های هسته‌ای و موشکی این کشور باشد اما مقام‌های دفاعی (رژیم صهیونیستی) این موضوع را رد کردند».

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها