موج
کدخبر : ۳۳۶۲۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336206

براساس آخرین آمار جهانی اعلام شده تعداد کل ابتلا به کرونا در آمریکا به دو میلیون ۷۹۳ هزار و ۴۳۵ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق اعلام دانشگاه «جانز هاپکینز»، آمریکا در روز جمعه ۵۱ هزار و ۸۴۲ مورد جدید ابتلا به کرونا را گزارش کرد با اعلام آمار روز جمعه، این کشور در سومین روز متوالی ابتلای بالای ۵۰ هزار مورد را تجربه کرد.

با احتساب موارد جدید، تعداد کل ابتلا به کرونا در آمریکا به دو میلیون ۷۹۳ هزار و ۴۳۵ نفر رسید. تعداد قربانیان کروناویروس در آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته هم حدود ۶۰۰ مورد بوده که آمار کلی قربانیان را به ۱۲۹ هزار و ۴۳۲ نفر رساند.  

مقامات آمریکا نگران هستند که با توجه به رسیدن آخر هفته در این کشور، وضعیت وخیم این همه‌گیری بدتر شود. ایالت‌های کالیفرنیا، آریزونا، تگزاس و فلوریدا در روزهای گذشته به لحاظ تعداد ابتلا رکوردشکنی کردند. ایالت فلوریدا در روز جمعه حدود ۹ هزار و ۵۰۰ مورد جدید ابتلا را گزارش کرد.

طبق آمار این دانشگاه هم‌اکنون ۱۱ میلیون و ۷۴ هزار و ۸۷۸ نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا هستند که از آن میان ۵۲۴ هزار و ۶۷۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا هم به لحاظ تعداد مبتلایان و هم تعداد قربانیان در جایگاه نخست کشورهای درگیر جهان قرار دارد. بعد از آمریکا، برزیل با یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۸۱ مبتلا و ۶۱ هزار و ۸۸۴ فوتی در رتبه دوم کشورهای درگیر با ویروس کرونا جای دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها