موج
کدخبر : ۳۳۳۴۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333481

برایان هوک:

مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا گفت: نسبت به تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران خوشبین هستیم و با هم پیمانان خود برای تمدید این تحریم ها علیه ایران در شورای امنیت تلاش می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، برایان هوک مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه العربیه مدعی شد: زمانی که به عربستان سفر کردم، سلاحی که ایرانی ها به حوثی ها می دهند را دیدم. من در سفرم به ریاض در رابطه با تهدیدات حوثی ها با خالدبن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان رایزنی کردم.

وی گفت: آمریکا نمی خواهد که نسخه دیگر حزب الله را در مرزهای عربستان ببیند. واشنگتن در تلاش است که هرگونه حمایت مالی ایران به حوثی ها را متوقف کند و راهبرد ما در رابطه با ایران در سه محور است؛ تحریم های اقتصادی، انزوای دیپلماتیک و تهدید به استفاده از قدرت نظامی بازدارنده.

* هدف ما خارج کردن نیروهای ایرانی از سوریه است

این مقام آمریکایی در رابطه با سوریه نیز مدعی شد گفت: هدف ما خارج کردن نیروهای ایرانی از سوریه است، شبه نظامیان ایرانی تحرکات خود در خاک سوریه را از سر گرفته‌اند و به شمال این کشور منتقل شدند.

هوک گفت که هزینه بازسازی سوریه 400 میلیارد دلار خواهد بود و روسیه این هزینه را پرداخت نمی کند و ما نیز تا زمان خروج کامل نیروهای ایرانی از سوریه هیچ پولی برای بازسازی این کشور پرداخت نخواهیم کرد.

* سیاست ‌های آمریکا علیه تهران حزب الله را ضعیف کرد

وی در ادامه مدعی شد: ایران 70 درصد از بودجه حزب الله لبنان را می‌دهد و سیاست‌های آمریکا علیه تهران حزب الله را ضعیف کرد تا جایی که سید حسن نصرالله دبیرکل این حزب درخواست کمک رسانی کرد. ما از نتایج تحریم هایی که علیه حزب الله وضع کردیم خوشنود هستیم و از اقدام آلمان در قرار دادن این حزب در لیست تروریست ها تمجید می کنیم.

برایان هوک در ادامه گفت وگوی خود با این شبکه سعودی مدعی شد: حزب الله لبنان که ایران آن را ساخت همان مشکلاتی را برای مردم لبنان ایجاد خواهد کرد که ملت ایران از آن رنج می برد.

وی گفت: نسبت به تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران خوشبین هستیم و با هم پیمانان خود برای تمدید این تحریم ها علیه ایران در شورای امنیت تلاش می کنیم.

* ملت ایران مستحق "انتخابات حقیقی" است!

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا همچنین مدعی شد که انتخابات ایران جعلی بوده و ملت ایران مستحق "انتخابات حقیقی" است!

برایان هوک گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آماده مذاکره با ایران است و مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور نیز شروطی برای این مذاکره وضع کرده است. وی همچنین مدعی شد که ایران نفوذ خود در عراق را از دست داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها