موج

پلیس هند در پی لغو تعطیلی‌های مربوط به بیماری کرونا با کارگران معترض مهاجر درگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، در حالی که مقامات کشور هندوستان در حال لغو تعطیلی‌های مربوط به بیماری کرونا هستند، امروز، در غرب ایالت «گجرات» هندوستان، پلیس هند به منظور متفرق کردن کارگران مهاجری که برای اعتراض تجمع‌کرده بودند، به سمت آنان گاز اشک‌آور پرتاب کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بر اساس گفته دولت هند، تعطیلی‌های سراسری در کشور هند، که از بیست و پنجم مارس (6 فروردین) به اجرا در آمدند، اکنون در برخی مناطق این کشور کاهش می‌یابند اما باز‌گشایی برخی مناطق در این کشور تا هفدهم ماه مه (28 اردیبهشت) ادامه خواهد داشت.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند به بیش از 42 هزار و 500 نفر رسیده است، که از این تعداد، یک هزار و 300 نفر کشته شده‌اند.  

خبر‌گزاری رویترز در ادامه این خبر نوشت، طبق گفته یک مقام هندی، امروز حدود ۱۰۰۰ کار‌گر که از سفر آنها به دلیل شیوع ویروس کرونا در هند، ممانعت به عمل آمده بود در حومه شهر صنعتی «سورات» تجمع کردند و به اعتراض پرداختند.  

یکی از مقامات اداره پلیس شهر «کادودارا» در هند، که نزدیک به این حادثه بود، به شرط ناشناخته ماندن به رویترز اعلام کرد: «پلیس برای متفرق کردن این معترضان، در میان آنها گاز اشک‌آور پرتاب کرد.»

به نوشته رویترز، تلویزیون هند تصاویری از پلیس این کشور را نشان داد که به ساختمان‌ها و خانه‌ها در این ناحیه وارد می‌شوند و مردم را دستگیر می‌کنند.

شهر صنعتی سورات که مهد تولید الماس است بعد از آغاز تعطیلی‌های مربوط به بیماری کرونا، چندین اغتشاش کارگری را به خود دیده است.

تعطیلی‌های مربوط به بیماری کرونا، وضعیت اقتصادی ۱۴۰ میلیون کار‌گر مهاجر هندی را به خطر انداخته است. مقامات این کشور اعلام کرده‌اند که شکست ویروس کرونا در کشوری که 1.3 میلیارد جمعیت دارد و کشوری که خدمات بهداشتی در آن به کندی ارائه می‌شود، اهمیت دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها