موج
کدخبر : ۳۲۸۸۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328821

بر اساس آمارها شمار زندانیان مبتلا به کرونا در آمریکا ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، آمارهای منتشر شده از سوی پایگاه «مارشال پراجکت» نشان می‌دهد که ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر از زندانیان آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‎اند و ۲۱۵ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‎اند.

آمریکا بیشترین شمار زندانیان را در میان کشور‌های جهان دارد و ویروس کرونا در زندان‌های پرجمعیت این کشور با روندی صعودی در حال انتشار است.

این در حالی است که آماری که اداره زندان‌های آمریکا منتشر کرده ادعا می‎کند که هزار و ۹۱۹ زندانی به کرونا در آمریکا مبتلا شده‎اند و ۳۷ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

جمعیت بالای زندانیان در محیط‌ های کوچک در زندان‌های آمریکا و کمبود تجهیزات محافظتی و بهداشتی از جمله علل انتشار گسترده ویروس کرونا در زرندان‌های آمریکا گزارش شده است.

از سوی دیگر «میشل کارواجال»، مدیر اداره زندان‌های آمریکا نسبت به کمبود مواد و تجهیزات آزمایش کرونا در زندان‌ها اعتراض دارد و قرنطینه زندانیان در شرایط کنونی بسیار دشوار است.

در حال حاضر شمار افرادی که در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند به بیش از یک میلیون و ۱۸۸ هزار نفر افزایش یافته و بیش از ۶۸ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‎اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها