موج

یکی از سران ارشد سازمان بدر عراق به دلیل حمایت آمریکا و عربستان سعودی از گروه‌های تروریستی داعش به این دو کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد مهدی البیاتی از سران سازمان بدر عراق از حمایت آمریکایی - سعودی جدید از گروه‌های تروریستی داعش با هدف فعالسازی مجدد آن در عراق خبر داد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد که آمریکا و عربستان سعودی در حال فعالسازی عناصر فراری داعش از عراق به سوریه و تسهیل بازگشت آنها به کشور هستند و حملات تروریستی اخیر در خاک عراق با حمایت آمریکا و عربستان در راستای تلاش برای بازگشت داعش صورت گرفته است.

البیاتی افزود: حمایت آمریکایی سعودی مشابه حمایت آنها از گروه‌های تروریستی در سال ۲۰۱۴ است و نگرانی‌های زیادی درباره بازگشت حملات تروریستی در صلاح‌الدین، کرکوک و الانبار وجود دارد. حملات اخیر در صلاح‌الدین علیه الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی بخشی از طرح بازگشت داعش به عراق است.

بامداد دیروز (شنبه - دوم می)، شماری از عناصر داعش از چند محور به جنوب استان صلاح‌الدین، حمله کردند و با هدف قرار دادن نیروهای الحشد الشعبی العشائری و نیروهای امنیتی عراق، دست‌کم ۲۰ تن از آنها را شهید و مجروح کردند. این درگیری‌ها چندین ساعت طول کشید که با تشدید تدابیر امنیتی در مناطق استراتژیک این استان و محاصره مناطق درگیری همراه شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها