موج

سازمان ملل متحد:

سازمان ملل متحد در گزارشی گفته است: در صورت شیوع گسترده ویروس کرونا در قاره آفریقا احتمال مرگ دست کم 300000 نفر در این قاره وجود دارد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد: در صورت شیوع گسترده ویروس کرونا در قاره آفریقا، انتظار می رود دست کم 300000 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست بدهند. این سازمان افزوده است: احتمال می رود 29 میلیون نفر نیز به فقر شدید گرفتار شوند. این سازمان خواستار 100 میلیارد دلار بسته مالی برای حفاظت از قاره آفریقا در برابر ویروس کرونا شده است.

تاکنون مجموعا 20000 نفر در قاره آفریقا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. با این حال، به تازگی سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که قاره آفریقا ظرف سه تا شش ماه آینده می تواند شاهد دست کم 10 میلیون بیمار مبتلا به کرونا باشد. 

سازمان ملل تصریح کرده است که برای مقابله جدی با ویروس کرونا در قاره آفریقا، دست کم 100 میلیارد دلار نیاز است. سازمان ملل متحد اعلام کرده است اگر اقدامات مرتبط با قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی در قاره آفریقا اجرا نشوند، احتمال مرگ 3.3 میلیون نفر در این قاره وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها