موج
کدخبر : ۳۲۶۴۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326454

ترامپ:

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اظهارنظری گفته است: احتمال مرگِ 65000 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: احتمال مرگِ 65000 نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد.

ترامپ گفته است: ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا تلفات کرونا در آمریکا پایین تر از صدهزار نفر باشد. وی افزود: کشته شدن حتی یک نفر هم زیاد است. با این حال، طبق برخی تحلیل ها، امکانِ مرگِ حتی بیش از 2 میلیون نفر نیز در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا وجود دارد. 

پیشتر برخی منابع پزشکی در آمریکا گفته بودند اگر صرفا مقررات فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا در آمریکا اجرا شود، احتمال مرگ بین 100000 تا 240000 نفر وجود دارد. اگر دولت آمریکا مداخله جدی در این بحران نکند، احتمالا 1.5 تا 2 میلیون نفر جان خود را در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا از دست می دهند.

آمریکا تاکنون بیشترین تلفات را به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان متحمل شده است. بر اساس آمارها، تاکنون بیش از 710000 نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. بیش از 37000 نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا در آمریکا، جان خود را از دست داده اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها