موج

سید حسن نصرالله:

دبیرکل حزب الله با اعلام اینکه باید برنامه ریزی‌های بیشتر و دقیق تری برای مقابله با کرونا صورت گیرد، تاکید کرد: باید مطمئن شویم که همه به محدودیت‌ها و بسبج عمومی در مقابله با کرونا پایبند هستند

به گزارش خبرگزاری موج، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی که از شبکه المنار به طور زنده پخش شد، به شیوع ویروس کرونا و مسئولیت همگانی در مواجهه با این بیماری پرداخت.

دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد: پیامد‌های تصمیم دولت در مورد مسئله بازگشت غیرمقیم‌ها در کشور به دلیل ویروس کرونا برای همه خواهد بود.

* بازگشت افراد خارج از کشور به وطن خود، حق طبیعی آن‌ها است

سید حسن نصرالله با بیان اینکه بازگشت افراد خارج از کشور به وطن خود، حق طبیعی آن‌ها است گفت: بازگشت هموطنان مقیم خارج کار آسانی نبوده و یک پرونده بزرگ و دشوار برای دولت است.

وی افزود: دولت باید مسئولیت بازگشت آن‌ها را برعهده بگیرد و مردم هم باید کمک کنند. هرقدر هم که کار دشوار باشد باید به درخواست کمک افراد مقیم در خارج پاسخ داده شود و ما با همکاری یکدیگر از پس آن برمی‌آییم.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هیچ‌کس بازگشت بدون حساب کتاب آن‌ها را مطرح نکرده است. حل این بحران مایه افتخاری برای این دولت خواهد بود.

نصرالله با بیان اینکه پسندیده است که هموطنان مقیم خارج به صورت فوری و ایمن به کشور بازگردند، گفت: ممکن است در برخی کشور‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا فروپاشی اجتماعی رخ دهد، از این رو نباید فرزندانمان را آنجا رها کنیم.

سید حسن نصرالله گفت: دولت تلاش خود برای بازگشت شهروندان مقیم خارج را از طریق وزارتخانه‌های مربوطه شروع کرده و این نیازمند همکاری همه است.

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه طبیعی است تمام کسانی که بازگردانده می‌شوند تحت آزمایش و قرنطینه قرار خواهند گرفت و هی‌چکس عکس آن را نگفته است، ادامه داد: باید بدانیم که ما هم جزئی از یک جنگ جهانی علیه ویروس کرونا هستیم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: شب نیمه شعبان شب دعاست و ما برای رفع این اندوه و به عنوان قوی‌ترین سلاح برای مقابله با آن نیازمندیم. واضح است که برخی از دولت‌ها در مقابله با این ویروس دستپاچه و سردرگم هستند که برخی از آن‌ها ابرقدرت هستند.

* همچنان در آغاز مقابله با شیوع ویروس کرونا و در آغاز بحران هستیم

وی افزود: در لبنان از لحاظ کیفیت و شرابط مقابله با کرونا، وضعیت معقول و مورد پذیرش است. همچنان در آغاز مقابله با شیوع ویروس کرونا و در آغاز بحران هستیم.

* کنترل ویروس کرونا امکان پذیر است

دبیرکل حزب الله گفت: کنترل ویروس کرونا امکان پذیر است و هزینه آن با هزینه جنگ نظامی قابل مقایسه نیست؛ ما از مسائلی بزرگتر از این عبور کرده ایم.

سید حسن نصرالله با اعلام اینکه باید برنامه ریزی‌های بیشتر و دقیق تری برای مقابله با کرونا صورت گیرد، تاکید کرد: باید مطمئن شویم که همه به محدودیت‌ها و بسبج عمومی در مقابله با کرونا پایبند هستند؛ آغاز این تلاش جمعی نویدبخش است و باید طرح‌های بلند مدت اتخاذ شود.

وی گفت: افزایش قیمت و احتکار برخی کالا‌ها به دلیل طمع برخی بازرگانان و محتکرین است. تمام وزارت خانه ها، دستگاه قضائی و دستگاه‌های امنیتی باید اقدامات قاطعانه‌ای را در مقابله با افزایش قیمت‌ها و احتکار انجام دهند.

دبیرکل حزب الله اعلام کرد: از بازرگانان باشرف می‌خواهم که وارد بازار شده و احتکار بازرگانان طماع را از بین ببرند؛ حل مشکل سپرده گذاران کوچک در بانک‌ها یک ضرورت اخلاقی و انسانی است.

وی همچنین افزود: از بانک‌ها انتظار می‌رود تا اموال سپرده گذاران کوچک را به صاحبانشان بازگرداند؛ بحران امروز از جنگ تموز ۲۰۰۶ سخت تراست و بانک‌ها باید به کشور کمک کنند؛ کمکی که بانک‌ها تاکنون ارائه کرده اند، ناقص است.

* باید از آنچه امروز در جهان در حال رخ دادن است عبرت گرفت

نصرالله تاکید کرد: اکنون زمان آن است تا ثروتمندان از پول خود برای دنیا و آخرتشان استفاده کنند. باید از مبتلایان به ویروس کرونا از لحاظ روحی حمایت کرد. پس از پایان کرونا احتمالا با یک نظام جهانی جدید روبه رو خواهیم بود. آنچه اکنون جریان دارد چه بسا از جنگ جهانی دوم بزرگتر باشد. احتمالا برخی از قدرت ها و کشورها فروخواهند پاشید. با تجربه جدیدی از ۱۰۰ سال پیش تاکنون مواجه ایم و ممکن است دنیا به مرحله جدیدی منتقل شود. باید از آنچه امروز در جهان در حال رخ دادن است عبرت گرفت. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: دوباره از حکام عربستان می خواهم تا جنگ علیه یمن را متوقف کنند. آیا زمان آن نرسیده تا دنیا برسر حکام سعودی فریاد بزند که جنگ علیه یمن دیگر بس است؟ طرح سید عبدالملک حوثی برای مبادله براداران فلسطینی تحت بازداشت در عربستان را می ستائیم. بسیاری از رهبران جهان امروز در امتحان اخلاق مردود می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها