موج
کدخبر : ۳۲۳۳۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323340

با صدور فرمان توسط فرماندار ایالت؛

احتمال شیوع ویروس کرونا در ایالت کالیفرنیا فرمانداراین ایالت را وادار به صدور دستور فرمان قرنطینه خانگی در ایالت کالیفرنیا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرماندار ایالت کالیفرنیا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدام به صدور فرمان خانه نشینی 25 میلیون شهروند این ایالت را صادر کرد.

گوین نیوسام گفت: این نخستین باری است که محدودیتی سراسری در کالیفرنیا برای مقابله با کرونا اعمال می‌شود و کسانی که از آن تخطی کنند تا هزار دلار جریمه می‌شوند.

ابتلا بیش از نیمی از جمعیت کالیفرنیا در 8 هفته آینده

فرماندار ایالت کالیفرنیا همچنین افزود: بیش از نیمی از جمعیت این ایالت یعنی ۲۵.۵ میلیون نفر طی هشت هفته آینده به ویروس کرونا آلوده خواهند شد.

نیوسام در نامه‌ای از دونالد ترامپ تقاضا کرد که بلافاصله یک کشتی بیمارستانی نیروی دریایی آمریکا برای کمک به مداوای بیماران کرونایی در این ایالت به بندر لس آنجلس اعزام شود.

بیل دی بلازیو شهردار نیویورک نیز با انتقاد از عملکرد دولت ترامپ در زمینه مقابله با ویروس کرونا گفت: نیویورک برای مقابله با ویروس کرونا تا اوایل ماه آوریل به 3 میلیون ماسک N-۹۵،  پنجاه میلیون ماسک جراحی- 15000 دستگاه تنفس و 25 میلیون لباس جراحی و دستکش نیاز دارد.

شهردار نیویورک افزود: من فقط به رئیس جمهور می گویم من نمی‌فهمم و فکر می‌کنم میلیون‌ها و دهها میلیون آمریکایی وجود دارند که در حال حاضر نمی‌فهمند شما دارید چه کاری انجام می‌دهید.شما از ابزارهای در اختیار خود استفاده نمی‌کنید. شما نشسته اید و تماشا می‌کنید و انتظار می‌کشید و فرصت اقدام و محافظت از کشور را از دست می‌دهید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها