موج

پلیس امنیت ترکیه هشدار داد: کسانی که برای ایجاد ترس در مردم، خبرهای غیر واقعی درباره ویروس کرونا منتشر می‌کنند در اسرع وقت تحویل دستگاه قضائی خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از دیلی صباح، پلیس امنیت ترکیه هشدار داد: کسانی که برای ایجاد ترس در مردم، خبرهای غیر واقعی درباره ویروس کرونا منتشر می‌کنند در اسرع وقت تحویل دستگاه قضائی خواهند شد.

فرمانده پلیس امنیت ترکیه به فایل‌های تصویری و صوتی مربوط به کرونا اشاره کرده و آنها را غیرواقعی خوانده است؛ این فایل‌ها از شیوع کرونا در ترکیه خبر می‌دادند.

ترکیه از معدود کشورهای جهان است که ابتلا به بیماری کرونای ۲۰۱۹ را گزارش نکرده است؛ بیش از ۸۰ کشور دنیا هم اکنون درگیر این ویروس هستند.

وزارت بهداشت ترکیه سه روز پیش (۵ مارس) اعلام کرده بود ۱۳۶۳ فرد مشکوک به این ویروس را آزمایش کرده‌ایم اما هیچکدام مثبت نبوده است.

اقتصاد ترکیه وابستگی زیادی به گردشگری دارد؛ بنابر اعلام مرکز آمار ترکیه این کشور در سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۴ میلیارد و ۵۲۰ میلیون دلار درآمد داشت که ۱۷ درصد از سال ۲۰۱۸ بیشتر بود و شیوع کرونا می‌تواند ضربه بزرگی به اقتصاد ترکیه وارد کند از همین رو آنکارا اقدام به پنهان کاری در خصوص شیوع کرونا در ترکیه می‌کند تا درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری را حفظ کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها