موج

اردوغان:

رییس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه تحولات در سوریه نباید به روابط ترکیه و روسیه لطمه بزند، گفت: دو کشور براساس این اصل، گام بسیار مهمی برداشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج،  رجب طیب اردوغان ، رییس‌جمهور ترکیه هنگام بازگشت از روسیه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به تلفات و خسارت‌های زیاد ارتش این کشور در شمال غرب سوریه اظهار کرد: آنکارا مشکلی با روسیه ندارد و ترکیه فقط با دولت بشار اسد مقابله می‌کند.

رییس‌جمهور ترکیه با این ادعا که دولت سوریه به شهروندان خود در منطقه ادلب ظلم می‌کند گفت: «این رژیم با قساوت مردمش را سرکوب کرده است و ما همواره از مناطق مرزی خود در الباب و جرابلس نگران بودیم. از آنجا حملاتی شد و ما متحمل خسارت‌های زیادی شدیم که به صد‌ها نفر می‌رسد. ما هشدار‌هایی دادیم، ولی این حملات متوقف نشد.»

او به توافق آتش‌بس در ادلب سوریه بین ترکیه و روسیه که از بامداد جمعه شروع شده است اشاره کرد و گفت اگر مفاد و زمان بندی این توافق اجرا شود، تثبیت خواهد شد.

اردوغان همچنین با بیان اینکه تحولات در سوریه نباید به روابط ترکیه و روسیه لطمه بزند، اظهار داشت که دو کشور براساس این اصل، گام بسیار مهمی برداشته‌اند.

او گفت که آتش‌بس در ادلب امنیت مرز‌های ترکیه را حفظ خواهد کرد و به ثبات ادلب و امنیت غیرنظامیان و نیز بازگشت زندگی به مرکز استان و سلامتی سربازان ترکیه کمک خواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها