موج

وزیر خارجه فلسطین:

وزیر خارجه فلسطین ریاض المالکی در اظهار نظری گفته است طرح جدید رژیم صهیونیستی مبنی بر شهرک سازی در کرانه باختری، بسیار خطرناک است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از راشاتودی، ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین در اظهار نظری گفته است: طرح جدید رژیم صهیونیستی مبنی بر شهرک سازی در بخش هایی از کرانه باختری، بسیار خطرناک است و چشم اندازه مبتنی بر دو دولت در قضیه منازعه فلسطین و رژیم صهیونیستی را به کل نابود خواهد کرد.

وزیر خارجه فلسطین گفته است: رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرد که می خواهد 3500 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری احداث کند. این طرح از طرح های پیشین این رژیم در شهرک سازی در اراضی اشغالی به مراتب خطرناک تر است و موجب تشدید تنش ها خواهد شد.

پیشتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی وعده داده بود که که دولتش، بر میزان شهرک سازی ها در کرانه باختری خواهد افزود. مقام های صهیونیست سعی دارند اقدام خود را با طرح پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا موسوم به معامله قرن توجیه کنند.

با این حال، بسیاری از کشورها و نهادهای بین المللی، طرح معامله قرن را محکوم کرده و آن را یکجانبه و به سود رژیم صهیونیستی ارزیابی کرده اند. امری که اجرایی شدن آن را غیر ممکن می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها