موج

مرکز مدیریت بحران و اوضاع اضطراری وزارت کشور ترکیه، آخرین آمار جان باختگان زمین‌لرزه شرق ترکیه را ۲۹ تن و شمار زخمی‌ها را ۱۴۶۶ نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان ، رییس جمهور ترکیه بعد از بازدید از مناطق زلزله زده در جنوب شرق ترکیه اظهار کرد: «دولت ما همه امکانات خود را از همه سازمان‌ها برای کمک رسانی به کار خواهد گرفت و امید داریم با تلاش‌هایی که انجام می‌گیرد، بتوانیم بازماندگان را نجات دهیم.»

رییس جمهور ترکیه افزود: «برای جان باختگان این زمین‌لرزه ، رحمت الهی و برای مجروحان نیز شفا مسالت دارم و از همه تلاش‌های مردم و دولت در این خصوص تقدیر و تشکر می‌کنم.»

منابع خبری ترکیه از افزایش شمار جان باختگان و زخمی‌های زلزله ترکیه خبر می‌دهند. مرکز مدیریت بحران و اوضاع اضطراری وزارت کشور ترکیه، آخرین تعداد جان باختگان زمین‌لرزه شرق ترکیه را ۲۹ تن و شمار زخمی‌ها را ۱۴۶۶ تن اعلام کرد.

طی این مدت، ۴۶۲ پس لرزه روی داده است. نیرو‌های امدادی توانسته اند ۴۴ تن را از زیر آوار نجات دهند.

 

مرکز این زمین‌لرزه‌ ، بخش سیوریجه در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر الازیق اعلام شده است. پس از زمین‌لرزه مذکور حدود صد پس لرزه نیز روی داد که شدت بزرگ‌ترین آن‌ها ۵/۴ ریشتر بود.

بر اساس آخرین خبر‌ها، فعالیت‌های نیرو‌های مرکز مدیریت بحران و نیرو‌های امدادرسانی برای نجات افرادی که در زیر آوار گرفتار شده اند به صورت گسترده ادامه دارد.

مقام‌های ترکیه‌ای اعلام کردند که با توجه به اینکه عملیات آواربرداری ساختمان‌های تخریب شده همچنان ادامه دارد، پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که بازهم بر شمار جان باختگان افزوده شود.

کودک پنج ساله‌ای که بر اثر زلزله روز گذشته در ترکیه زیر آوار باقی مانده بود، توسط امدادگران، زنده از زیر آوار خارج شد.

شب گذشته نیز رسانه‌های ترکیه‌ای از وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری دیگری در استان الازیق ترکیه خبر دادند.

شامگاه جمعه زلزله‌ای به قدرت ۶.۸ ریشتر شرق ترکیه را لرزاند. کانون این زلزله که حوالی ساعت ۲۱:۰۰ به وقت محلی رخ داد، عمق هفت کیلومتری شهرستان سیوریجه در ۳۰ کیلومتری الازیق اعلام شده و در استان‌های دیاربکر، شیرناک، ماردین، شانلی اورفا، گوموشحانه، سامسون و ملردین حس شده و گفته می‌شود حدود بیست ثانیه طول کشیده است.

حدود سیزده دقیقه پس از زلزله نخست، زمین‌لرزه ‌ای به قدرت ۵.۴ ریشتر دوباره ترکیه را لرزاند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها